17. 09. 2019 17:10 | LEVICE/TV Markíza

Úsmevná príhoda na dedinskom futbale: Tréner nezohnal loptu na zápas, od zväzu si vypočul trest

Futbalový zväz udelil mužstvu zo Šaroviec pokutu.

Vedúci mužstva.
Vedúci mužstva. Foto: TVNOVINY.sk

Postarali sa o úsmevnú a kurióznu príhodu, no potrestali ich za to. Futbalistov zo Šaroviec, ktorí nezohnali loptu a kvôli nim nemohli odohrať zápas, futbalový zväz potrestal pokutou.

Mužstvá zo Šaroviec a Mýtnych Ludán sa mali minulý víkend stretnúť v Ipeľskom Sokolci. Keďže usporiadateľom zápasu boli Šarovce, podľa pravidiel mali zohnať aj futbalové lopty. Vedúci mužstva však mal starosti s tým, aby zohnal dostatočný počet hráčov a na lopty zabudol.

"A v tom veľkom fofre aj zhone mi to nejako vybehlo z hlavy...je to paradoxné, je to k smiechu proste, že takáto rarita sa stala," povedal predseda TJ Klas Šarovce Alexander Jónás.

Ako naschvál nezohnali ani náhradné lopty od miestnych futbalistov. Futbal teda hrať nemohli.

Disciplinárna komisia futbalového zväzu im za spôsobený trapas udelila najnižšiu, 100-eurovú pokutu. "Určite tam komisie zohľadnili aj ľudskú dimenziu, že jednoducho v dnešnom dedinskom futbale tá ťarcha riadenia klubu leží vo väčšine prípadov na pleciach jedného človeka a potom prichádzajú aj takéto zlyhania osobné aj ľudské," reagoval Jozef Šaliga z oblastného futbalového zväzu.

Pozrite si reportáž Karola Mindáka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal