Mimoriadna správa
Ladislava Bašternáka podmienečne prepustili po odpykaní časti trestu z väzenia
Viac v článku
09. 10. 2019 19:42 | BRATISLAVA/TASR

Bale pred kvalifikáciou: Slováci majú dobrý tím, musíme zo seba vydať to najlepšie

Walesania musia oželieť prítomnosť Aarona Ramseyho z Juventusu Turín.

Útočník Walesu Gareth Bale na tlačovej konferencii pred duelom kvalifikácie na EURO 2020 na Slovensku.
Útočník Walesu Gareth Bale na tlačovej konferencii pred duelom kvalifikácie na EURO 2020 na Slovensku. Foto: TASR

Waleská futbalová reprezentácia nemôže vo štvrtkovom súboji E-skupiny kvalifikácie ME 2020 proti Slovákom v Trnave (20.45 h) počítať so službami stredopoliara Aarona Ramseyho z Juventusu Turín.

Tréner semifinalistu EURO 2016 Ryan Giggs však aj napriek absencii opory mužstva verí, že jeho zverenci v Trnave uspejú.

Dvadsaťosemročný stredopoliar v stredu ani nepricestoval s výpravou "drakov" do Bratislavy, ale zostal doma zotavovať sa zo svalového zranenia. Walesania totiž dúfajú, že Ramsey bude k dispozícii na nedeľný duel s vicemajstrami sveta z Chorvátska v Cardiffe.

Bývalý hráč Arsenalu Londýn ešte v prebiehajúcej kvalifikácii pre zranenie nenastúpil a naposledy reprezentoval Wales v novembri 2018. "je šanca, že Ramsey v nedeľu nastúpi. K mužstvu sa pripojil v pondelok. Zostal pracovať s fyzioterapeutmi a dúfame, že bude k dispozícii. Budeme ho sledovať," povedal Giggs na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Kouč Walesu Ryan Giggs na tlačovej konferencii pred duelom kvalifikácie na EURO 2020 na Slovensku.
Kouč Walesu Ryan Giggs na tlačovej konferencii pred duelom kvalifikácie na EURO 2020 na Slovensku. Foto: TASR
 

Wales v doterajších dueloch skupiny neuspel v zápasoch vonku, keď prehral v Chorvátsku aj Maďarsku. "Musíme jednoducho hrať lepšie, musíme sa poučiť z našich chýb. Hrali sme v náročných podmienkach, hralo sa v lete, niektorí naši hráči nemali zápasovú prax. Skupina je veľmi vyrovnaná, ktokoľvek môže zdolať kohokoľvek. Dá sa prehrať, ale záleží na tom, aby sme sa vyvarovali chýb. My budeme chcieť v Trnave uspieť," uviedol Giggs.

Za kabínu dostal na tlačovke slovo kapitán Gareth Bale z Realu Madrid: "Situácia je taká, že potrebujeme získať tri body do tabuľky. Predpokladám, že tento zápas môžeme označiť ako kľúčový. Vieme, čo musíme urobiť a vieme, že musíme zo seba vydať 100 percent. Nie je dôležité, kto strelí gól, ale musíme podať kolektívny výkon, ktorý nám zaručí úspech. Slováci majú veľmi dobrý tím, budeme musieť zo seba vydať to najlepšie."

Slováci prehrali od triumfu na waleskej pôde 5:1 v októbri 2006 predchádzajúce tri súboje s týmto protivníkom - v marci v Cardiffe 0:1, na záverečnom turnaji EURO 2016 (1:2) a v trnavskom dueli kvalifikácie ME 2008 (2:5).

Slováci sú po piatich zápasoch v tabuľke E-skupiny na druhom mieste, keď na lídra z Chorvátska, ktorý vo štvrtok v Splite hostí Maďarsko, strácajú bod. Wales je so 6 bodmi na štvrtom mieste, má však o zápas menej. Na šampionát postúpia prví dvaja zo skupiny.


VIAC Z Futbal