05. 11. 2019 16:10 | BRATISLAVA/rd

Uvidíme ešte Vlada Weissa v reprezentácii? Kouč Pavel Hapal naznačil viac

Naposledy sme ho v najcennejšom drese videli hrať v októbri minulého roka.

Vladimír Weiss ml.
Vladimír Weiss ml. Foto: TASR

Nie je to tak dávno, čo patril Vladimír Weiss mladší k stabilným členom slovenskej futbalovej reprezentácie.

Ešte v októbri minulého roka ho vtedajší kouč Ján Kozák postavil v oboch dueloch Ligy národov na Ukrajine i doma proti Česku. Následne po príchode Pavla Hapala na post kormidelníka sedel hráč katarského Al-Gharafa len na lavičke.

Odvtedy sme ho v najcennejšom drese nevideli. Prešiel rok a čoskoro čerstvý tridsiatnik (nar. 30. novembra 1989) sa v rozhovore pre sport24.sk vyjadril, že si vie predstaviť svoj návrat do dresu s dvojkrížom na hrudi.

S týmto názorom sa stotožňuje aj súčasný kouč Pavel Hapal, ktorý so 66-násobným reprezentantom komunikuje.

„S Vladimírom Weissom som v istej komunikácii. Nejaká už prebehla, viacmenej formou SMS správ. To, čo vtedy napísal, ten článok som si prečítal, ale na jeho slová som nechcel reagovať cez médiá," priznal Hapal.

„Pretože by sme si nemali takto posielať medzi sebou odpovede typu ‚ja chcem reprezentovať' alebo ‚ty reprezentovať nebudeš'. To je podľa môjho názoru hlúposť. V dohľadnej dobe dôjde k osobnému stretnutiu, aby sme sa na niečom dohodli. Tým je povedané asi všetko, povedal pre sport.sk skúsený kormidelník.

Ten však nateraz Weissovu účasť vo svojom kádri vylúčil. „Momentálne to určite nie je k veci, pretože ani nie je úplne stopercentne fit. Má zdravotné problémy, nehráva vo svojom klube a nebýva ani v nominácii," tvrdí Pavel Hapal, ktorý pripustil, že obaja sú dohodnutí na spoločnom stretnutí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal