09. 12. 2019 10:38 | BRATISLAVA/rd

VIDEO: Tréneri Slovana a Dunajskej Stredy sa neudržali. Veľa mudruje, povedal Kozák

Emócie prichádzali už počas zápasu.

Vľavo Peter Hyballa a vpravo Ján Kozák mladší.
Vľavo Peter Hyballa a vpravo Ján Kozák mladší. Foto: Reprofoto: YouTube/FK DAC 1904

Sobotňajší šláger 18. kola slovenskej Fortuna Ligy medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou (2:0) sprevádzali emócie nielen počas stretnutia, ale aj na pozápasovej tlačovej konferencii.

Hlavnými protagonistami boli obaja tréneri, a síce domáci Ján Kozák mladší a Peter Hyballa. Tréner Slovana najskôr pochválil svojich zverencov, následne zhodnotil duel a napokon sa vyjadril aj k tomu, čo ho škrelo.

„Už som si na tohto trénera zvykol, ale poviem to, lebo mi to skrátka nedá. Stále vás kŕmi rečičkami o údajnej havárii autobusu, o hráčoch, o rozhodcoch. Urobte si o tom závery sami. Žiadal by som ale trochu rešpekt od trénera, ktorý by v Nemecku nikdy šancu nedostal, dostal ju na Slovensku a mudruje tu... Na moje gusto až príliš," skonštatoval, pričom reakcia jeho oponenta prišli vzápätí.


Zdroj: YouTube/FC DAC 1904

„Cez zápas ste mi povedali, aby som sa vrátil do Nemecka. Pôjdem, hneď zajtra, lebo milujem Nemecko a mám tam rodinu. Potom sa však, pán Kozák, vrátim. Vždy som rešpektoval vás aj všetkých, prišiel som sem len prezentovať moje videnie futbalu. Nepoviem nič k vám osobne. Ak sa prejavia emócie počas zápasu, pochopím to, ale nerozumiem, prečo ste s tým prišli teraz," dodal Hyballa, na čo niekdajší reprezentant Kozák len odvetil: „Pekné sviatky."

Tréner tímu zo Žitného ostrova Hyballa naznačil, že konfrontácia s jeho trénerským kolegom prišla už počas zápasu. Klubový web Slovana však uvádza, že Hyballa mal zakričať Kozákovi, že ho aj tak čoskoro nahradí Vladimír Weiss.

Na margo tohto vyjadrenia generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík povedal, že sčasti ide o pravdu. Klub má totiž záujem angažovať Vlada Weissa mladšieho, momentálne hrajúceho za katarský Al-Gharafa a nie jeho otca Vladimíra, ktorý už v Slovane kedysi pôsobil a momentálne vedie gruzínsku reprezentáciu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal