13. 12. 2019 15:11 | BRATISLAVA/rd

Tohtoročná cesta Slovana v Európe v číslach: Takúto sumu zarobili belasí

Belasí najskôr bojovali v predkole Lige majstrov, následne sa prebojovali až do skupinovej fázy Európskej ligy.

Fanúšikovia Slovana Bratislava v dueli EL proti Wolverhamptonu.
Fanúšikovia Slovana Bratislava v dueli EL proti Wolverhamptonu. Foto: TASR

Bratislavský Slovan má za sebou účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Belasí začali tohtosezónnu púť v kvalifikácii Ligy majstrov, kde šokujúco stroskotali už v 1. predkole s čiernohorským Nikšičom.

Nasledovalo pokračovanie v predkolách Európskej ligy, kde si tím postupne poradil s kosovským Feronikeli, írskym Dundalkom aj gréckym PAOK Solún.

K-skupinu začali zverenci kouča Jána Kozáka mladšieho skvele, domácim triumfom nad Besiktasom (4:2), na ktorého nadviazali remízou 2:2 v Brage.

K týmto štyrom bodom však, žiaľ, ďalšie nepribudli, a tak klub za ne získal 760-tisíc eur. To však nie je jediná suma, ktorú slovenský majster za tohtoročné účinkovanie v Európe zarobil.

Za postup do skupinovej časti EL automaticky dostal 2,5 milióna, k tomu treba ešte pripočítať účasti v predkole LM (280-tisíc), v druhom predkole EL (260-tisíc) a aj v 3. predkole (280-tisíc).

Dovedna tak tím z Tehelného poľa zarobil 4,08 mil. eur, ku ktorým ešte pribudnú bonusy za postavenie na základe koeficientu a podľa ich podielu na marketingovom trhu s televíznymi právami z ich krajiny.

Pre zaujímavosť, ročný rozpočet klubu sa podľa SME pohybuje na úrovni 10 miliónov eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal