26. 02. 2020 13:58 | ŽENEVA/TASR

Manchester City sa odvolal proti trestu od UEFA

Existuje aj možnosť, že sa obe strany dohodnú mimosúdne.

Majiteľ Manchestru City Šejk Mansúr počas zápasu proti Liverpoolu.
Majiteľ Manchestru City Šejk Mansúr počas zápasu proti Liverpoolu. Foto: Profimedia.sk

Anglický futbalový klub Manchester City podal očakávané odvolanie na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne proti trestu od Európskej futbalovej únie (UEFA). Riadiaci orgán európskeho futbalu vylúčil anglického majstra na najbližšie dve sezóny z európskych pohárových súťaží. City pyká za vážne porušenie pravidiel finančnej fair play. Okrem toho klub dostal aj pokutu 30 miliónov eur.

CAS v stredu oficiálne potvrdil, že klub stihol formálne podať odvolanie v potrebnom termíne (do pondelka 24. februára). "Ešte nie je možné v tomto momente ani naznačiť, kedy by mohol padnúť v tejto veci verdikt," citovala agentúra AP z komuniké CAS. Nie je jasné, či Manchester bude žiadať verejné konanie. Existuje aj možnosť, že sa obe strany dohodnú mimosúdne a ich dohodu by CAS odobril.

"Citizens" sa previnili tým, že v minulosti umelo zvýšili hodnotu sponzorských zmlúv. Podozrenia vyvolali dokumenty Football Leaks, ktoré zverejnil nemecký magazín Der Spiegel. Podľa nich predstavitelia City podvádzali niekoľko rokov, keď skrývali, že premrštené sponzorské kontrakty pochádzajú priamo od majiteľov klubu v Abú Zabí. Vedenie šampióna Premier League obvinenia z finančných nezrovnalostí označilo za nepravdivé.

Trest od UEFA sa vzťahuje na sezóny 2020/2021 a 2021/2022. UEFA už v minulosti potrestala klub za porušenie finančnej fair play pokutou takmer 50 miliónov libier.


VIAC Z Futbal