11. 03. 2020 09:57 | LONDÝN/TASR

Zápas Premier league Man City - Arsenal odložili. Hráči londýnskeho klubu sú v karanténe

Je to prvý zápas najvyššej anglickej súťaže, ktorý museli zrušiť pre koronavírus.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Tim Ireland

Stredajší zápas 28. kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom City a Arsenalom Londýn z preventívnych dôvodov odložili. Dôvodom je karanténa, ktorú uvalili na londýnsky klub. Jeho hráči musia byť v 14-dňovej izolácii po tom, čo prišli do kontaktu s majiteľom Olympiakosu Pireus Evangelosom Marinakisom, ktorého pozitívne testovali na nový koronavírus.

Je to prvý zápas najvyššej anglickej súťaže, ktorý museli zrušiť pre koronavírus. "Pred trinástimi dňami hral Olympiakos zápas Európskej ligy UEFA na Emirates Stadium a pán Marinakis, majiteľ gréckeho klubu, sa stretol s niekoľkými hráčmi Arsenalu a členmi realizačného tímu. Na základe lekárskych odporúčaní kluby Arsenal a Manchester City rozhodli, že je potrebné odložiť ich vzájomný zápas a získať tak čas na prehodnotenie situácie," uviedlo vedenie Premier League v stanovisku, z ktorého citovala agentúra DPA.

Podľa londýnskeho klubu bola šanca na prenos COVID-19 od majiteľa klubu extrémne nízka, napriek tomu nechceli "gunners" nič riskovať. "Striktne sa držíme vládnych odporúčaní, ktoré hovoria o tom, že každý, kto sa dostal do blízkeho kontaktu s nakazenou osobou, by mal byť izolovaný doma na 14 dní. Hráči zostanú doma, pokiaľ neuplynie dvojtýždňová karanténa," píše sa v stanovisku Arsenalu.

Marinakis je okrem Olympiakosu aj majiteľom anglického druholigového klubu Nottinghamu Forest. Ochorenie oznámil na sociálnej sieti. "'Navštívil' ma súčasný nový vírus a cítim povinnosť to oznámiť verejnosti. Podstúpim všetky potrebné opatrenia a podriadim sa inštrukciám lekárov," uviedol na Instagrame.

"U pána Marinakisa diagnostikovali nový koronavírus po tom, čo sa u neho prejavili prvé symptómy po návrate do Grécka. Počas jeho pobytu v Nottinghame žiadne symptómy nepreukazoval. Klub sa bude držať rád lekárskych špecialistov a príslušných orgánov a zabezpečí dodržiavanie potrebných opatrení," uviedol klub z Nottinghamu vo svojom stanovisku.

Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 vo svete vzrástol už na vyše 119-tisíc. Počet obetí koronavírusu nového typu, ktorý sa rozšíril už v stovke krajín, sa celosvetovo zvýšil 4285. Vo Veľkej Británii evidujú 370 prípadov a šesť obetí.


VIAC Z Futbal