12. 03. 2020 11:01 | ASUNCÍON/kc, TASR

Ronaldinho sa môže zúčastniť na väzenskom futbalovom turnaji pod jednou podmienkou

Ronaldinho musí čakať vo väznici na výsledky vyšetrovania, ktoré môže trvať až šesť mesiacov.

Ronaldinha s jeho bratom zadržala paraguajská polícia pre falošné cestovné pasy.
Ronaldinha s jeho bratom zadržala paraguajská polícia pre falošné cestovné pasy. Foto: TASR/AP/Jorge Saenz

Slávny brazílsky futbalista Ronaldinho sa v súčasnosti nachádza v paraguajskej väznici. Spolu s jeho s bratom ho v piatok zadržala polícia v metropole Asuncíon, po tom, keď sa ukázalo, že do krajiny prileteli na falošné pasy. Tridsaťdeväťročný Ronaldinho má pritom zákaz opustiť Brazíliu.

Prítomnosť niekdajšej hviezdy Barcelony okamžite využili spoluväzni a Ronaldinho dostal ponuku zúčastniť sa na väzenskom futbalovom turnaji. Podľa paraguajského denníka Hoy ale jeho účasť podmienili tým, že nesmie dať ani jeden gól. Ronaldinho dostal viacero ponúk od kapitánov väzenských tímov. Na turnaji by malo byť 15 mužstiev po päť hráčov.

Ronaldinho s bratom prišli do Paraguaja na pozvanie majiteľa jedného z miestnych kasín. V ich pasoch síce boli správne fotky, mená, dátumy narodení aj ďalšie údaje, ale mali v nich uvedenú falošnú paraguajskú štátnu príslušnosť. Obaja majú zákaz opustiť Brazíliu po tom, ako odmietli zaplatiť pokutu 2,3 milióna dolárov za rybačku bez povolenia, navyše s použitím zakázaných pascí.

Podľa právneho zástupcu bývalého brazílskeho futbalistu Ronaldinha jeho klient nevedel o tom, že má falošný pas.

Vstupná brána do policajného riaditeľstva s väznicou v paraguajskom Asuncióne.
Vstupná brána do policajného riaditeľstva s väznicou v paraguajskom Asuncióne. Foto: Profimedia.sk
 

Prokurátor už voči nim vzniesol obvinenie. Súčasne začali vyšetrovať aj ďalších ľudí pre podozrenia z falšovania dokumentov vrátane členov imigračného úradu. "Môj klient nespáchal žiadny zločin, pretože nevedel, že pas, ktorý mu dali, bol falošný," uviedol právnik Sergio Queiroz pre agentúru SID.

Ronaldinho musí čakať vo väznici na výsledky vyšetrovania, ktoré môže trvať až šesť mesiacov.

 


VIAC Z Futbal