12. 03. 2020 12:42 , článok bol aktualizovaný 12. 03. 2020 12:55 | MADRID/TASR

Španielsku ligu pre koronavírus prerušili, Real Madrid ide do karantény

V krajine momentálne evidujú 2277 nakazených a 55 úmrtí, sa za posledné tri dni výrazne zhoršila.

Hráči Realu Madrid oslavujú gól v prvom osemfinále LM proti Manchesteru City.
Hráči Realu Madrid oslavujú gól v prvom osemfinále LM proti Manchesteru City. Foto: TASR/AP

Španielsku futbalovú La Ligu prerušilo vedenie súťaže minimálne na dva týždne. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus i nútená karanténa pre futbalistov Realu Madrid.

Tí mohli prísť v tréningovom centre Ciudad Real Madrid do kontaktu s jedným z basketbalistov Realu, ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Real Madrid je aktuálne na druhej priečke tabuľky La Ligy s dvojbodovou stratou na FC Barcelona. V piatok mal nastúpiť proti Eibaru.

V hre je stále aj v Lige majstrov, na budúci týždeň 17. marca mal nastúpiť na osemfinálovú odvetu na ihrisku Manchestru City. Prvý zápas prehral Real doma 1:2.

Prerušenie súťaže platí aj pre druhú španielsku ligu. Do karantény by mali povinne ísť všetci zamestnanci Realu Madrid, ktorí pracujú v tréningovom centre i kompletný basketbalový tím.

Situácia v Španielsku, kde evidujú momentálne 2277 nakazených a 55 úmrtí, sa za posledné tri dni výrazne zhoršila, keď sa počet prípadov ochorenia Covid-19 spôsobeného koronavírusom zvýšil až štvornásobne.

Na koronavírus bola pozitívne testovaná španielska ministerka pre rovnosť Irene Monterová, ktorú umiestnili do karantény spolu s jej partnerom Pablom Iglesiasom, lídrom radikálnej ľavicovej strany Podemos (Môžeme) a jedným zo štyroch podpredsedov vlády.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal