13. 03. 2020 20:39 | LONDÝN/TASR

Lietadlo so Salom išlo príliš rýchlo a rozpadlo sa vo vzduchu

Mladý futbalista bol na ceste skompletizovať rekordný prestup do Cardiffu City z FC Nantes.

Fanúšik Nantes stojí pred transparentom so zmiznutým exhráčom klubu Emilianom Salom pred zápasom so Saint-Étienne.
Fanúšik Nantes stojí pred transparentom so zmiznutým exhráčom klubu Emilianom Salom pred zápasom so Saint-Étienne. Foto: TASR/AP

Ľahké lietadlo, ktoré prevážalo argentínskeho futbalistu Emiliana Salu z Francúzska do Veľkej Británie, išlo na svoju konštrukciu príliš rýchlo. Rozpadlo sa vo vzduchu a spadlo do mora, oznámili v piatok vyšetrovatelia havárie.

Pri nehode v januári 2019 zomrel dvadsaťosemročný futbalista i britský pilot lietadla David Ibbotson. Úrad na vyšetrovanie leteckých nehôd (AAIB) je presvedčený, že Ibbotson stratil kontrolu nad lietadlom, keď sa snažil spraviť manuálny obrat v búrlivom počasí.

"Lietadlo sa následne počas letu rozpadlo, zatiaľ čo manévrovalo v letovej rýchlosti, ktorá výrazne presahovala odporúčanú rýchlosť. Pilota pravdepodobne ovplyvnila otrava oxidom uhoľnatým," uvádza sa vo vyhlásení.

Sala bol na ceste skompletizovať rekordný prestup do Cardiffu City z FC Nantes. Waleský klub zaňho mal zaplatiť 17 miliónov eur. Cardiff však po Salovom úmrtí odmieta zaplatiť za prestup a oba kluby sa o peniaze sporia. Informovala agentúra DPA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal