21. 03. 2020 20:21 , článok bol aktualizovaný 21. 03. 2020 21:51 | TURÍN/TASR

Tretím nakazeným hráčom Juventusu je Dybala, vírus má aj legendárny Maldini

V Taliansku k sobote podvečer evidovali viac ako 53-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 4825 obetí.

Paulo Dybala z Juventusu Turín reaguje v prvom osemfinále LM na pôde Lyonu.
Paulo Dybala z Juventusu Turín reaguje v prvom osemfinále LM na pôde Lyonu. Foto: TASR/AP

Argentínsky futbalista Paulo Dybala z Juventusu Turín mal pozitívny test na nový koronavírus. Stal sa tretím hráčom talianskeho majstra s ochorením COVID-19 po Danielem Ruganim a Blaisovi Matuidim.

Dvadsaťšesťročný útočník to potvrdil v sobotu večer na Instagrame. Krátko potom to potvrdil aj klub. Juventus pritom len pred štyrmi dňami kategoricky poprel, že Dybala je nakazený koronavírusom. Vedenie Juventusu dávnejšie informovalo, že vrátane zamestnancov klubu a hráčov je v karanténe 121 ľudí.

"Paulo je v dobrovoľnej domácej karanténe v Taliansku a nemá symptómy choroby. Cíti sa dobre," uviedol Juventus v komuniké. Dybala na sociálnej sieti uviedol, že je pozitívna aj jeho priateľka Oriana Sabatiniová, ale "našťastie sme v perfektnej kondícii." Spolu je v talianskej Serii A pozitívnych viac ako desať futbalistov.

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo je stále v izolácii v rodnej krajine. Tridsaťpäťročný útočník minulý týždeň odcestoval domov na Madeiru navštíviť matku, ktorá utrpela mŕtvicu.

V Taliansku k sobote podvečer evidovali viac ako 53-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 4825 obetí. Celkovo vo svete zaznamenali viac než 297-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 12.750 úmrtí.

Maldini so synom tiež pozitívne testovaní

Legendárny taliansky futbalista Paolo Maldini a jeho syn Daniel mali pozitívne testy na nový koronavírus. V sobotu večer to potvrdil klub AC Miláno na svojej oficiálnej stránke.

"Technický riaditeľ klubu Maldini sa dozvedel o kontakte s osobou, ktorá mala následne pozitívny test na koronavírus, a sám začal prejavovať symptómy ochorenia. Včera podstúpil test, ktorého výsledok bol pozitívny. Jeho syn Daniel, útočník mládežníckeho tímu AC, ktorý nedávno trénoval s A-mužstvom, mal taktiež pozitívny nález. Obaja sú v poriadku a už absolvovali dvojtýždňovú karanténu. Teraz zostanú v izolácii až do klinického zotavenia," píše sa na webe AC.

Päťdesiatjedenročný Maldini a jeho 18-ročný syn sa pripojili k vyše desiatim hráčom v talianskej Serii A, ktorí mali pozitívne testy. Daniel Maldini len vo februári absolvoval premiéru v A-mužstve AC.

V Taliansku evidovali v sobotu večer viac ako 53-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 4825 obetí. Celosvetovo je v 187 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 304-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, vyše 12.980 ľudí mu podľahlo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal