25. 04. 2020 16:35 | RÍM/TASR

Drvivá väčšina klubov Serie A má problém s protokolom, ktorý by umožnil návrat na trávniky

Problematické je napríklad konštantné vykonávanie testov či pridelenie osobitného sprchovacieho kúta pre každého hráča.

Cristiano Ronaldo vs. Milan Škriniar.
Cristiano Ronaldo vs. Milan Škriniar. Foto: AP Photo/Antonio Calanni

Až 17 z 20 účastníkov talianskej futbalovej Serie A má problémy so zdravotným protokolom, ktorého prijatie je nevyhnutnosťou pre obnovenie súťaže. Iba Juventus Turín, Lazio Rím a FC Janov deklarovali, že sú pripravení splniť bezpečnostné zdravotné opatrenia navrhované Talianskym futbalovým zväzom (FIGC).

Prestávka v Serie A pre pandémiu koronavírusu trvá už šesť týždňov. Štátom nariadená karanténa sa má v Taliansku po 4. máji uvoľniť natoľko, že futbalové kluby plánujú návrat do tréningového procesu. Budú musieť pri tom dodržiavať bezpečnostný protokol, ktorého údajne až 20 bodov je pre väčšinu klubov problematických. Patrí medzi ne konštantné vykonávanie krvných i sekrétnych testov na koronavírus, dezinfekcia a prevzdušňovanie priestorov ihriska, či pridelenie osobitného sprchovacieho kúta pre každého hráča.

Kluby tiež budú musieť absovovať predsezónny kemp, ktorý ich na niekoľko týždňov odlúči od rodiny. Správu zverejnil Corriere della Sera a citoval aj server Football Italia.

Podľa prezidenta Lazia je Serie A dôležitá pre ekonomiku Talianska

Prezident Lazia Rím Claudio Lotito obhajuje snahu čo najskôr obnoviť taliansku futbalovú Serie A napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Futbal má podľa neho významný vplyv na ekonomiku Talianska.

Serie A sa snaží opätovne rozbehnúť sezónu koncom mája. "Futbal je odvetvie, ktoré prináša štátu na daniach ročne 1,2 miliardy eur. Má to pozitívny efekt na ďalšie športy. Futbal je tiež dôležitý ako sociálny faktor," povedal Lotito podľa talianskych médií.

Lazio v čase prerušenia súťaže malo odstup iba jediného bodu za vedúcim Juventusom Turín. Na titul čaká rímsky klub 20 rokov. "Súťaž sa nešťastne prerušila v čase, kedy sme mali dobrú formu. Prestávka znížila našu fyzickú i mentálnu výkonnosť. Dúfam, že tím nájde kohéziu a dosiahne náš cieľ," dodal 62-ročný prezident Lazia.

Taliansko aktuálne eviduje 192.994 prípadov nakazenia koronavírusom, 25.969 osôb chorobe podľahlo. Správu priniesla agentúra SID.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal