09. 05. 2020 14:50 | MADRID/TASR

Pozitívne testy hráčov hlási v Španielsku Atletico Madrid i San Sebastian

V jednom prípade ide o obrancu, v druhom o brankára.

Brankár Realu Sociedad  Alex Remiro chytá loptu v zápase s Realom Madrid.
Brankár Realu Sociedad Alex Remiro chytá loptu v zápase s Realom Madrid. Foto: TASR/AP/Manu Fernandez

Brazílsky futbalový obranca Renan Lodi v službách Atletica Madrid mal pozitívny test na koronavírus. Ostatní hráči klubu mali negatívne výsledky.

Tím o tom informoval na sociálnych sieťach. "Čoskoro ťa uvidíme opäť na ihrisku Renan," napísali predstavitelia Atletica k jeho fotke.

Tohtotýždňové testy odhalili nákazu aj u brankára Realu Sociedad San Sebastian Alexa Remira. Prebehli vo všetkých 20 kluboch La Ligy a sú podmienkou na štart tréningového procesu hráčov.

Barcelona nehlásila pozitívny nález a s prípravou začala už v piatok, v sobotu sa pridalo Atletico bez Lodiho a Real odštartuje tréning v pondelok.

V prvej fáze trénujú tímy individuálne, o týždeň už môžu v skupinách po šesť až osem hráčov. Prezident La Ligy Javier Tebas verí, že sezóna sa obnoví 13. júna. Informovala agentúra dpa.

V Španielsku evidovali v sobotu o 13.00 h vyše 262.000 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo viac ako 26.000 ľudí. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených vyše štyri milióny prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu viac ako 276.000 osôb.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal