10. 05. 2020 18:02 | BERLÍN/TASR

Po karanténe v Drážďanoch budú kluby rokovať o pokračovaní sezóny

Šéf Dortmundu tvrdí, že problémy sa očakávali a reštart ligy to nezastaví.

Zľava Erling Haaland a Roman Bürki z Borussie Dortmund oslavujú triumf v prvom osemfinále LM proti PSG.
Zľava Erling Haaland a Roman Bürki z Borussie Dortmund oslavujú triumf v prvom osemfinále LM proti PSG. Foto: TASR/AP

Predstavitelia riadiacej organizácie dvoch najvyšších nemeckých futbalových súťaží sa budú nasledujúci týždeň rozprávať o obnovení sezóny so všetkými klubmi 2. bundesligy. Rozhodli sa tak po karanténnom prípade tímu Dynamo Drážďany.

Druhá najvyššia súťaž má rovnako ako bundesliga odštartovať už 16. mája. Drážďany mali o deň neskôr nastúpiť proti Hannoveru 96, ale po tom, ako testy odhalili v tíme ďalšie dva prípady nákazy koronavírusom, celkovo tri, poslalo vedenie klubu celé mužstvo do dvojtýždňovej domácej karantény. Ohrozený je aj domáci duel Dynama o dva týždne s Greutherom Fürth.

Čítajte tiež: Prečítajte sa, čo všetko budú musieť hráči Bundesligy dodržiavať po reštarte

Do konca súťaže zostáva dokopy 81 zápasov a šéf Nemeckej futbalovej ligy (DFL) Christian Seifert priznal, že ak by prišlo k ďalším karanténam celých tímov, pravdepodobne by ju nebolo možné dohrať. Informovala o tom agentúra DPA.

Drážďany sú prvý tím z dvoch najvyšších nemeckých súťaží, ktorý musel prijať takéto razantné opatrenie pred reštartom. Už v priebehu týždňa hlásili jeden pozitívny prípad po prvej vlne testovania. Druhá vlna neukázala žiadneho nakazeného a od štvrtka sa mužstvo pripravovalo spoločne. V tretej vlne však piatkové testy odhalili dva nové prípady, hoci infikovaní nemajú žiadne symptómy choroby.

Problémy pri reštarte sa dali očakávať, tvrdí šéf Dortmundu

Ani nútená karanténa futbalistov druholigového tímu Dynamo Drážďany nezabráni reštartu dvoch najvyšších nemeckých súťaží. Vyhlásil to šéf exekutívy bundesligovej Borussie Dortmund Hans Joachim Watzke s tým, že podobné prípady sa po dvojmesačnej pauze dali očakávať.

"Museli sme počítať s tým, že zvyšok sezóny nebude bez problémov. Práve pre takéto prípady sme ale vyčlenili extra hracie dni, takže kalendár je flexibilný. Aj tieto testy a ich výsledky sú znakom našej transparentnosti," uviedol Watzke podľa agentúry DPA v reakcii na tri pozitívne prípady na ochorenie COVID-19 v Drážďanoch.

V Nemecku evidovali v nedeľu o 11.00 h viac ako 171-tisíc prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo 7549 osôb. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených vyše 4,1 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 280.000 osôb.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal