29. 05. 2020 06:00 | LIVERPOOL/rd

Arat (6) má postavu ako špičkový bodybuilder. Chce byť ako jeho futbalový idol

Na Instagrame má už štyri milióny sledovateľov.

Arat.
Arat. Foto: Instagram/arat_gym

Šesťročný Arat Hosseini prvýkrát ohromil svet svojím obrovským talentom na futbal. Rodený Iránec však najnovšie šokoval svojou perfektnou postavou. Píše Daily Mail.

Tou sa na sociálnych sieťach cez fotky pochválil jeho otec, ktorý ho odmalička trénuje. Postava, akú má Arat, je pre dieťa v jeho veku veľmi neobvyklá, ba až vzácna.

Chlapec momentálne žije v Liverpoole, kde trénuje v slávnej akadémii tamojšieho FC. Viacero jeho followerov na instagrame, ktorých sú štyri milióny, sa zhoduje na tom, že Arat je pravdepodobne najsilnejším šesťročným dieťaťom na svete.

Chlapec sa prvýkrát zviditeľnil pred tromi rokmi, keď doma liezol po stene akoby nič. O rok nato sa už pre jeho futbalové nadanie z neho stala doslova hviezda.


Zdroj: YouTube/Ruptly

Arat vraj na sebe tvrdo maká, pretože chce byť raz taký dobrý, ako jeho veľký idol, Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Aratov otec Mohammad tvrdí, že s chlapcom začal trénovať už odmalička. Keď mu bolo deväť mesiacov, vraj s ním začal precvičovať prvé gymnastické prvky.

Keď dovŕšil prvý vek života, rodičia mu dovolili každý deň trénovať približne 20 minút. Vďaka špeciálnym tréningom postupne zvládal viacero komplikovaných prvkov.

Keď raz pričuchol k futbalu a jeho umenie zbadal celý svet, okrem Ronalda mu "vystrúhal" poklonu aj jeho ďalší veľký vzor - Lionel Messi z Barcelony.


Zdroj: YouTube/Ruptly

„Po tom, čo som si uvedomil jeho talent, mi ľudia v mojom okolí navrhli, aby som mu na Instagrame založil účet. Veľký ohlas vzbudil nielen v Iráne, ale aj v zahraničí," tvrdí otec Mohammad.

Veľkým snom jeho syna je stať sa olympijským šampiónom a hrať za Barcelonu. Hoci momentálne pôsobí v Liverpoole, záujem o neho okrem Barcelony prejavili aj Arsenal či Manchester United.

Hoci sa našli aj takí, ktorí otcove veľmi prísne metódy odsúdili, on má pre to jasné vysvetlenie. „Arat bol vždy akčným dieťaťom. Veľmi sa zaujíma o šport. Vždy som sa pre neho snažil robiť len to najlepšie," uzavrel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal