05. 06. 2020 15:20 | LONDÝN/TASR

Zverejnili rozpis anglickej Premier League, Liverpool môže oslavovať už doma

Tabuľkový líder má priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City.

Lopta s logom Premier League.
Lopta s logom Premier League. Foto: TASR/AP

Futbalisti FC Liverpool teoreticky môžu oslavovať zisk prvého anglického titulu od roku 1990 na vlastnom štadióne.

Podľa rozpisu zostávajúcich zápasov, ktorý v piatok zverejnilo vedenie Premier League, privítajú v stredu 24. júna v druhom vystúpení po obnovení sezóny Crystal Palace na Anfielde.

Tabuľkový líder má priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a k zisku trofeje mu chýbajú dve víťazstvá.

Polícia pôvodne odporučila, aby sa tento duel uskutočnil na neutrálnej pôde, obávala sa, že fanúšikovia sa budú zhromažďovať pred domovským stánkom "The Reds".

V úvodnom súboji po reštarte nastúpi Liverpool v mestskom derby, zatiaľ nie je známe, či sa bude hrať na štadióne Evertonu alebo v neutrálnom dejisku.

Manchester City ako obhajca titulu má LFC hostiť 2. júla, aj v tomto prípade však môže dôjsť k premiestneniu na neutrálnu pôdu.

Najvyššiu súťaž prerušili pre pandémiu koronavírusu 13. marca. Znova sa rozbehne v stredu 17. júna dvoma dohrávkami: Aston Villa - Sheffield United a Manchester City - FC Arsenal.

Stretnutia 30. kola sa odohrajú od piatka 19. do nedele 21. júna, vedenie PL oznámilo termíny prvých 32 z 92 zostávajúcich duelov.

"Sme radi, že môžeme fanúšikom poskytnúť ďalšie detaily pred reštartom sezóny. Vieme, že bez priaznivcov na tribúnach to nebude také isté, ale s našimi vysielacími partnermi zabezpečíme priame televízne prenosy alebo rozhlasové reportáže z každého zápasu," povedal výkonný riaditeľ súťaže Richard Masters pre portál BBC.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal