28. 06. 2020 19:28 | PLZEŇ/TASR

Mimoriadne emotívny zápas v Plzni: Čišovského si uctili minútou ticha a špeciálnymi dresmi

Oba tímy nastúpili s čiernymi páskami a všetci hráči Viktorie hrali s Čišovského menom na drese.

Minútou ticha si Čišovského pripomenuli vo všetkých nedeľňajších zápasoch najvyššej českej súťaže.
Minútou ticha si Čišovského pripomenuli vo všetkých nedeľňajších zápasoch najvyššej českej súťaže. Foto: Profimedia.sk

Pamiatku bývalého slovenského futbalistu Mariána Čišovského si uctili aj pred nedeľňajším ligovým zápasom v Plzni. Pred úvodným výkopom duelu so Spartou Praha si obrancu, ktorý v nedeľu vo veku 40 rokov podľahol Amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS), uctil celý štadión jeho bývalého klubu minútou ticha. Zverenci slovenského trénera Adriana Guľu napokon zdolali Spartu 2:1.

Oba tímy nastúpili s čiernymi páskami a všetci hráči Viktorie hrali s Čišovského menom na drese. V 28. minúte, symbolicky podľa čísla jeho dresu, sa s ním fanúšikovia naposledy rozlúčili potleskom.

"Navždy nás opustil skvelý futbalista, kamarát, manžel, otec a veľký bojovník. V prvom rade by som za celý klub, všetkých jeho zamestnancov, hráčov aj trénerov, chcel vyjadriť úprimnú sústrasť Mariánovej rodine a všetkým najbližším. Spôsob, akým bojoval až do poslednej chvíle, je vzor pre nás všetkých," citoval portál iDnes.cz generálneho manažéra Plzne Adolfa Šádeka.

Pietne miesto pre Mariána Čišovského.
Pietne miesto pre Mariána Čišovského. Foto: Facebook/FC Viktoria Plzeň
 

Minútou ticha si Čišovského pripomenuli vo všetkých nedeľňajších zápasoch najvyššej českej súťaže.

Viktoria Plzeň potvrdila v nedeľňajšom zápase 3. kola skupiny o titul českej futbalovej Fortuna ligy svoje vyššie umiestenie v tabuľke a zdolala Spartu Praha 2:1.

Sparťanom sa tak ani po deviatich rokoch nepodarilo prelomiť smolu na plzenskom štadióne a na 3. mieste tabuľky strácajú za Viktoriou 16 bodov. Pre Spartu to bola prvá ligová prehra po siedmich víťazstvách v sérii.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal