30. 06. 2020 21:53 | RÍM/TASR

Lazio otočilo duel v Turíne, vyhralo nad FC 2:1

Slovenský reprezentačný obranca v službách Lazia Denis Vavro sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov.

FC Turín - Lazio Rím
FC Turín - Lazio Rím Foto: TASR

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v utorkovom dueli 29. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Turín 2:1, hoci v polčase prehrávali 0:1. Vedúcemu Juventusu Turín sa priblížili na rozdiel jedného bodu, úradujúci majster však môže získať späť štvorbodový náskok v prípade výhry na pôde FC Janov (21.45). Slovenský reprezentačný obranca v službách Lazia Denis Vavro sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov.

Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte. Nicolas N'Koulou v šestnástke Lazia nastrelil ruku Cira Immobileho a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Andrea Belotti. Hostia mali v prvom polčase niekoľko šancí na vyrovnanie, Francesco Acerbi aj dokázal dostať loptu do brány, ale gól nemohol platiť pre ofsajd. Lazio sa dočkalo po prestávke, v 48. minúte po prihrávke Luisa Alberta vyrovnal kanonier Immobile a v 73. minúte spečatil obrat tečovanou strelou Marco Parolo. Lazio tak druhýkrát po sebe otočilo duel z 0:1. Turín po druhej prehre za sebou zostáva v tabuľke na 14. priečke.