17. 07. 2020 13:42 | BRATISLAVA/TASR

Za transparent dostal Slovan od futbalového zväzu pokutu 3000 eur

Ďalších 500 eur musí klub zaplatiť za vulgárne pokriky.

Transparent na stretnutí Slovan Bratislava - Michalovce.
Transparent na stretnutí Slovan Bratislava - Michalovce. Foto: TASR/ Martin Baumann

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) udelila viacero trestov. Fortunaligový klub FC Nitra dostal trest uzatvorenia troch sektorov tribúny za rasistické správanie jeho fanúšikov v zápase 4. kola nadstavby v skupine o udržanie s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Terčom bučania sa stal hosťujúci stredopoliar tmavej pleti Alieu Fadera z Gambie. Klub sa po incidente ospravedlnil a odsúdil rasistické prejavy svojich fanúšikov.

Trest uzavretia niektorých sektorov štadióna sa týka piatkovej odvety baráže o udržanie vo Fortuna lige pod Zoborom s Dubnicou. Prvý duel sa skončil remízou 0:0.

DK okrem iného tiež udelila finančné pokuty ďalším klubom. Spartak Trnava za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu počas semifinálovej baráže o účasť vo FL s AS Trenčín musí zaplatiť 1500 eur.

Ten istý klub za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky a hrubé urážky) počas stretnutia 5. kola nadstavby FL o titul na pôde ŠK Slovan Bratislava musí zaplatiť ďalších 1500 eur.

ŠK Slovan Bratislava za vulgárne pokriky a hrubé urážky, resp. za vyvesenie provokatívneho transparentu v sektore C počas stretnutia 4. kola nadstavby FL o titul s MFK Zemplín Michalovce a za vulgárne pokriky, hrubé urážky a použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu počas derby s Trnavou dostal finančnú pokutu 3000 eur.

Ďalších 500 eur musí Slovan zaplatiť za vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a trénera hostí počas finále Slovenského pohára - Slovnaft cupu s MFK Ružomberok. O trestoch informovala piatková úradná správa SFZ č. 53.


VIAC Z Futbal