12. 08. 2020 21:17 | DUNAJSKÁ STREDA/TASR

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili na pôde FK Pohronie 2:1

Rozhodlo sa až v nadstavenom čase.

Andrija Balič (DAC)
Andrija Balič (DAC) Foto: TASR

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v 2. kole Fortuna ligy na pôde FK Pohronie 2:1.

FK Pohronie Žiar na Hronom Dolná Ždaňa - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:0)

Góly: 68. Mazan - 48. Balić, 90+3. Friede. Rozhodovali: Ochotnický - Bednár, Jánošík, ŽK: Chríbik, Župa, P. Pavlík, Špiriak, Mazan, Repiský, J. Pavlík (asistent trénera) - Schäfer, Blackman, Jedlička, 1150 divákov

Pohronie: Repiský - Bangala (72. K. Matić), P. Pavlík, Špiriak, Župa - Badolo, Chríbik, Weir, Blahút (83. Petrák) - Mazan (89. Pellegrini), Fadera (89. Abrahám)
DAC: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis (79. Fábry)- Schäfer - Friede, Kalmár (46. Sharani, 78. Mendéz), A. Balić - Divković (90+6 Malý), Ramirez

Pod Šibeničným vrchom začali lepšie hostia. Vytvorili dve menšie príležitosti, v ktorých Friede po rohu hlavičkoval nad brvno a Divkovič mieril z rohu šestnástky nepresne.

Najväčšiu šancu mali domáci v trinástej minúte. Po ľavej strane prenikol Fadera, obišiel aj brankára, no trestuhodne prestrelil prázdnu bránku. Na opačnej strane potom Baliča vychytal Repiský. Pohronie hralo umne, nepúšťalo DAC do šancí a mohlo do prestávky skórovať. Z ľavej strany pokutového územia zakončoval po zemi Blahút, no Jedlička dobre zasiahol. V nadstavenom čase mal ešte dobrú možnosť hosťujúci Friede, tiež však prestrelil bránku.

Začiatok druhého polčas vyšiel lepšie Dunajskej Strede. Presadila sa z priameho kopu, keď z asi 25 metrov mieril presne k žrdi Balič - 0:1. Napodobniť ho chcel neskôr jeho spoluhráč Davis, už z väčšej vzdialenosti poslal loptu nad brvno. Pohronie sa dlho nevedelo dostať do šance, až prišla 68. minúta, rýchly Blahút prešiel po pravej strane cez Divkoviča, naservíroval loptu pred bránku ako na podnose Mazanovi a ten sa z metra nemohol mýliť - 1:1.

DAC mohol ísť o päť minút neskôr do vedenia po nebezpečnej hlavičke Sharaniho, chýbali centimetre. Na ihrisku sa však priostrilo, rozhodca Ochotnický predviedol niekoľko sporných verdiktov a nadstavil až šesť minút. A počas nich DAC rozhodol. Po rohu hlavičkoval v malom vápne Ramirez, loptu poslal pred nohy Frieedeho a ten v tretej minúte nadstaveného času rozhodol o víťazstve svojho tímu.

ŠKF Sereď - FK Senica 4:0 (2:0)

Góly: 7. Špehar, 15. Jureškin, 72. Bušnja, 76. Didiba (vlastný). ČK: 80. Hučko po 2. ŽK - 37. Šimčák po 2. ŽK, ŽK: Hučko, Šumský, Duranski, Michalík, Jarovič - Šimčák, Yenne, Barbora, rozhodovali: Očenáš - Polaček, Štofik

Sereď: Yakubu - Morong, Michalík, Djiby Ba, Hučko - Šumský, Duranski (77. Potoma) - Iván (77. Mészáros), Pankaričan (83. Tatranský), Jureškin (62. Bušnja) - Špehar (68. Jarovič)
Senica: Fryšták - Olafsson, Didiba, Nemec, Šimčák - Addo - Totka (61. Barbora), Duda (74. Moses), Piroska, Yenne (61. Šalata) - Malec

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:0)

Góly: 62. Balaj - 88. Čataković. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Straka, ŽK: Križan, Corryn, El Mahdioui, Depetris, Bukari - Moško, Ďubek, Chren, Menich, Balaj, Čögley, 176 divákov
Trenčín: Bergsen - Yem, Križan, Šulek, Pirinen - Roguljić (46. Kadák) (C), El Mahdioui, Corryn (70. Depetris) - Azango (63. Bukari), Ikoba (63. Čataković), Ghali

Zlaté Moravce: Chovan - Čögley, Menich, Moško, Chren - Duga, Grozdanovski - Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ (90.+ Mihálik) - Balaj(90.+ Tkáč)