21. 08. 2020 11:11 , článok bol aktualizovaný 21. 08. 2020 18:34 | KLAKSVÍK/TASR

Slovan nenastúpil na piatkový duel 1. predkola, porušil by karanténu

O osude zápasu rozhodne UEFA.

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.
Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml. Foto: TASR/Martin Baumann

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nenastúpili v čase plánovaného výkopu (18.00 SELČ) na piatkové stretnutie 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 na pôde KÍ Klaksvík. Podľa informácií RTVS sa nemohli členovia výpravy slovenského šampióna dostaviť na štadión, pretože by tým porušili karanténu na Faerských ostrovoch.

Domáci hráči sa už takmer hodinu pred chystaným začiatkom rozcvičovali priamo na trávniku, miestny kanál vysielal predzápasové televízne štúdio s viacerými hosťami. Absentoval však súper, ktorý mal podľa medializovaných správ koronavírusový prípad aj vo svojej náhradnej výprave. "Nedostali sme povolenie, inak by nás mohla zatknúť polícia za porušenie karantény," uviedol športový riaditeľ "belasých" Richard Trutz pre RTVS. Na štadióne bol delegát Európskej futbalovej únie (UEFA), na ktorej rozhodnutie o osude zápasu a prípadnej kontumácii v neprospech Slovana sa stále čakalo.

Médiá na Faerských ostrovoch v piatok informovali, že sa vyskytol pozitívny test na nový koronavírus aj v druhej výprave Slovana, ktorá priletela vo štvrtok. Bratislavčania mali na Faerských ostrovoch dohromady až 34 hráčov.

Zápas už predtým preložili zo stredy na piatok pre infekciu jedného člena realizačného tímu Slovana z pôvodnej výpravy. Pôvodne po konzultácii s UEFA dostal fortunaligový šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ. Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov. V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori. Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom. V piatok mal mužstvo viesť z lavičky bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent trénera rezervy Slovana. Aj v druhej výprave hostí však sa podľa lokálnych médií objavil prípad ochorenia COVID-19 a UEFA mala o osude zápasu opäť rokovať so zástupcami oboch klubov a potom definitívne rozhodnúť. Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a "náhradný" tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning. Podľa tamojších médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali opakované kolo testovania.

Ak UEFA potvrdí postup Klaksvíku, majster Faerských ostrovov nastúpi v 2. predkole LM na ihrisku Young Boys Bern vo Švajčiarsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal