26. 08. 2020 12:54 | BRATISLAVA/TASR

Slovan pokračuje v testovaní. Ani v rezervnom tíme nebol nikto pozitívny na COVID-19

Výsledky testov prinášajú ešte viac otáznikov nad konaním faerských úradov.

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší počas tlačovej konferencie pred začiatkom jarnej časti.
Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší počas tlačovej konferencie pred začiatkom jarnej časti. Foto: TASR

Aj všetci členovia druhej výpravy futbalového Slovana Bratislava, ktorí sa z Faerských ostrovoch vrátili na Slovensko, mali negatívne testy na koronavírus. Táto výprava letela na Faerské ostrovy vo štvrtok a v piatok bola pripravená zasiahnuť do preloženého zápasu 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 s KÍ Klaksvík. Informoval o tom oficiálny web slovenského šampióna.

"Všetci hráči, členovia realizačného tímu a ľudia z manažmentu, ktorí sa z Faerských ostrovoch vrátili do Bratislavy, majú po pretestovaní na Slovensku negatívne výsledky testov na COVID-19. V praxi to znamená, že sme mali na Faerských ostrovoch 35 hráčov, ktorí boli negatívni pred odletom, po prílete a taktiež po návrate, a teda mohli zasiahnuť do zápasu.

Výsledky testov prinášajú ešte viac otáznikov nad konaním faerských úradov. Právom sa cítime podvedení a poškodení. Je škandál, že klub, ktorý mal pripravené dve mužstvá a 35 negatívnych hráčov, by mal doplatiť na účelovú snahu miestnych úradov o neodohranie zápasu," povedal pre klubový web generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Európska futbalová únia (UEFA) skontumovala výsledok zápasu KÍ Klaksvík - Slovan Bratislava na 3:0 v prospech klubu z Faerských ostrovov. Kontrolná, etická a disciplinárna komisia riadiaceho orgánu postupovala podľa prílohy I.2.1 predpisov Ligy majstrov 2020/2021, ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020.

Tá určuje, že ak jeden alebo viac hráčov, resp. členov výprav má pozitívny test na COVID-19 a podľa protokolu UEFA Return to Play nebude môcť nastúpiť na zápas, nasleduje kontumácia. Vedenie Slovana sa voči rozhodnutiu UEFA odvolalo na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal