27. 10. 2020 11:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Spasiteľ pre kritický post? Reprezentačný dres by si mohol obliecť ďalší hráč z cudziny

Na Slovensku pôsobí osem rokov.

Vernon De Marco zo Slovana Bratislava na tréningu pred duelom EL na pôde Besiktasu.
Vernon De Marco zo Slovana Bratislava na tréningu pred duelom EL na pôde Besiktasu. Foto: TASR

Slovenská futbalová reprezentácia neprežíva práve najlepšie časy. Kolísavé, ba až neuspokojivé výsledky rozhodne nemôžu tešiť priaznivcov, ktorí sú sklamaní ako z predvedenej hry, tak aj výkonov jednotlivcov.

Jedným z postov, kde náš výber topánka tlačí najviac, je ľavá obrana. Vzhľadom na to, že jej stabilný protagonista, Dávid Hancko, je momentálne zranený, v nedávnom období tento post obsadilo viacero hráčov.

Zdá sa však, že už čoskoro by mohlo prísť zaujímavé riešenie. Podľa sport.sk sa o slovenské občianstvo uchádza argentínsky bek Vernon De Marco Morlacchi z bratislavského Slovana.

„Bol by som na to veľmi hrdý. Dá sa povedať, že profesionálnu kariéru som akoby odštartoval práve na Slovensku, takže niečomu takému by som sa veľmi potešil,"odpovedal Vernon na otázku, čo by povedal na reprezentačnú pozvánku.

De Marco pôsobí na Slovensku od júla 2012. Vo Fortuna lige odohral 75 stretnutí a strelil deväť gólov. V drese Slovana si pripísal doteraz 65 štartov, za Zemplín Michalovce odohral 95 zápasov, v ktorých nastrieľal 14 gólov.

Ak by De Marco raz naozaj dostal nominačnú pozvánku, nebol by prvým naturalizovaným Slovákom. Pred ním sa to podarilo trojici hráčov - srbský obranca Boris Sekulič má na konte dva štarty, rodený Togčan Karim Guédé sa v drese s dvojkrížom predstavil štrnásťkrát a zakončovateľ David Depetris (tiež z Argentíny) sa predstavil v dvoch dueloch.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal