Live
Sledujte NAŽIVO: Igor Matovič po rokovaní vlády
Sledujte tu
13. 11. 2020 11:19 | BRATISLAVA/kc

Postup na EURO nie je len o prestíži, tímy si rozdelia rekordné odmeny. Koľko dostanú hráči?

Slovenský futbal dostane poriadnu finančnú injekciu.

Na snímke logo kontinentálneho šampionátu EURO 2020 a trofej pre víťaza.
Na snímke logo kontinentálneho šampionátu EURO 2020 a trofej pre víťaza. Foto: TASR/AP/Matthias Schrader

Únia európskych futbalových zväzov (UEFA) rozdá účastníkom EURO 2020 rekordné odmeny v celkovej výške 371 miliónov eur, čo je o 85 miliónov eur viac ako na EURO 2016 vo Francúzsku. Iba za samotný postup dostane každý futbalový zväz 9,25 milióna eur.

Slovenský futbalový zväz už pred rokom avizoval, že zo spomínanej sumy by sa medzi hráčov rozdelila tretina (3,083 milióna eur) za postup, druhá by išla zväzu na pokrytie nákladov a tretia na rozvoj mládeže.

Zatiaľ nie je známe, podľa akého kľúča si hráči a realizačný tím odmeny rozdelia. Hovorkyňa SFZ Monika Jurigová uviedla, že o zverejnení týchto informácií musí rozhodnúť Šéf zväzu Ján Kováčik.

Víťaz turnaja dostane 10 miliónov eur

Za každú výhru v skupine zinkasuje víťaz 1,5 milióna eur. Ak skončí zápas nerozhodne, tak sa táto suma rozdelí na polovicu a zúčastnené tímy si tak rozdelia po 750 tisíc eur. Za postup zo skupinovej fázy dostane 16 najlepších celkov 2 milióny eur. Za účasť v štvrťfinále čaká tímy odmena 3,25 milióna eur.

V prípade, ak by sa Slovákom darilo a dostali by sa až do semifinále, tak by zinkasovali 5 miliónov eur. Pre samotného víťaza šampionátu je pripravená odmena 10 miliónov eur a porazený finalista dostane 7 miliónov eur.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal