14. 11. 2020 14:59 , článok bol aktualizovaný 14. 11. 2020 15:18 | BRATISLAVA/TASR

Pred zápasom Ligy národov opustili tím Hancko a Weiss, Tarkovič donominoval Schranza

Slovenský tím čaká v nedeľu duel so Škótskom.

Štefan Tarkovič.
Štefan Tarkovič. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Pred nedeľným zápasom Ligy národov so Škótskom vypadli pre zdravotné problémy z kádra slovenskej futbalovej reprezentácie obranca Dávid Hancko a krídelník Vladimír Weiss. Tréner Štefan Tarkovič do tímu dodatočne nominoval útočníka českého Jablonca Ivana Schranza.

Slováci, ktorí vo štvrtok vybojovali vo finále baráže na pôde Severného Írska postup na EURO 2020, majú nôž na krku. Pokiaľ nechcú zostúpiť do C-divízie Ligy národov, potrebujú v Trnave získať proti lídrovi B-skupiny všetky tri body.

V doterajšom priebehu súťaže získali jediný po remíze 1:1 v Izraeli a v tabuľke figurujú na poslednom štvrtom mieste. Škóti majú opačné starosti, s 10 bodmi sú jasne prví a ak nadviažu na októbrovú výhru 1:0 z Glasgowa, predstavia sa v ďalšej edícii súťaže v jej elitnej A-divízii.

"Minulosť a slabšie výsledky národného tímu neriešim, aj keď je potrebné vziať si ponaučenie z negatívnych vecí a na druhej strane nadviazať na pozitíva. Pre mňa je najpodstatnejšie, že ideme hrať dva zápasy, v ktorých si môžeme vyskúšať niečo nové. Otvára sa aj príležitosť pre hráčov, ktorí majú šancu ukázať sa a pobiť sa o miesto v kádri. Sme radi, že po včerajších testoch na prítomnosť koronavírusu mali všetci negatívne výsledky. Žiaľ, zdravotne stopercentne v poriadku nie sú Dávid Hancko a Vlado Weiss. Beriem to ako realitu, zdravie sa nedá naplánovať. Obaja už opustili našu výpravu a vrátili sa do svojich klubov," povedal na sobotnej predzápasovej tlačovej konferencii v Senci tréner Slovenska, ktorý do tímu dodatočne nominoval Ivana Schranza.

"Trochu je problém v logistike, pretože aj on musí mať negatívny test. Momentálne cestuje z Jablonca do Prahy, kde ho čaká odber vzorky v špecializovanom laboratóriu. Verím, že s negatívnym výsledkom sa čoskoro pripojí k nášmu mužstvu," želá si Tarkovič.

Nástupca Pavla Hapala už má predstavu o základnej jedenástke, ktorá v nedeľu vybehne na trávnik, zatiaľ si ju však necháva pre seba. "Múdrejší budem po dnešnom tréningu. Nerád rozprávam o taktike a zostave na tlačovkách, pretože hráči by si tieto veci nemali prečítať v novinách, ale najskôr ich počuť z mojich úst," konštatoval Tarkovič, podľa ktorého môže súboj čerstvo kvalifikovaných tímov na európsky šampionát priniesť zaujímavý futbal.

"Je to zápas Ligy národov, obaja postúpili na EURO, bude tam eufória a ľahkosť. Ja osobne verím, že to môže byť veľmi dobrý zápas," uviedol.

Duel má výkop o 15.00 h, ako hlavný rozhodca ho povedie Rumun István Kovács, ktorému budú asistovať krajania Vasile Florin Marinescu a Ovidiu Artene. Druhý zápas skupiny medzi Českom a Izraelom má v Plzni výkop o 20.45 h.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal