26. 11. 2020 12:59 | BUENOS AIRES/kc

Maradona v poslednom rozhovore prezradil, čo v živote ľutoval najviac

Argentínčan si zaspomínal aj na obdobie strávené v Európe, keď hviezdil v Neapole či Barcelone.

Podobizeň Diega Maradonu na stene štadióna Argentinos Juniors.
Podobizeň Diega Maradonu na stene štadióna Argentinos Juniors. Foto: Profimedia.sk

Futbalový svet prišiel o jednu zo svojich najväčších legiend. Diego Armando Maradona - zbožňovaný aj nenávidený (podľa toho, či ste Angličan) no jeho futbalovú genialitu mu uprieť nemožno. Muž, ktorého nohy často počúvali oveľa lepšie ako vlastný rozum poskytol svoj posledný rozhovor pred smrťou argentínskemu denníku Clarín.

Aj keď mal povesť hulváta a bohéma, ľudia, ktorí ho poznali, lepšie vedeli, že Diego má citlivú dušu. Pre svoju krajinu by urobil čokoľvek a argentínski fanúšikovia mu ležali pri nohách. „Futbal mi dal viac, než som si dokázal predstaviť," vyznal sa Maradona.


Vedel, že nie je žiadne neviniatko. Alkohol, drogy, krásne ženy, to boli pokušenia, ktoré ho nakoniec stáli kariéru. „Nebyť závislosti, mohol som hrať dlhšie, ale čo už...Je to minulosť," priznáva Maradona. „Čo ľutujem najviac? Že už nemám rodičov. Často si prajem byť aspoň deň s mamou Totou. Viem, že ma sleduje z neba. Bola by na mňa hrdá," uviedol v rozhovore krátko po oslave 60. narodenín.

Aj rodinu slávneho futbalistu zasiahla pandémia koronavírusu. Ochoreniu Covid-19 podľahol jeho švagor a namále mala aj Diegova sestra Lili. Príznaky koronavírusu sa mali prejaviť aj u Maradonu, no test mal nakoniec negatívny. Maradona dúfal, že svet sa čoskoro dočká lieku. „Verím Putinovi. Ruská vakcína bude čoskoro v obehu," uviedol slávny futbalista v rozhovore pre spomínaný denník.


Argentínčan si zaspomínal aj na obdobie strávené v Európe, keď hviezdil v Neapole či Barcelone. Obával sa, že odchodom a Argentíny stratí fanúšikov.

„Bol som dlho v zahraničí, tak som si hovoril: Budú ma mať ešte v Argentíne radi?" Ako sa neskôr ukázalo, jeho obavy boli zbytočné. Zo žijúcej legendy sa v rodnej krajine stal futbalovým bohom. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal