19. 12. 2020 19:40 | MADRID/TASR

Barcelona remizovala doma s Valenciou, Messi vyrovnal rekord Peleho

O triumfe Atletica rozhodol Suarez.

Lionel Messi (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu proti FC Valencia.
Lionel Messi (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu proti FC Valencia. Foto: TASR/AP

Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v 14. kole španielskej La Ligy nad Elche 3:1 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred Realom Sociedad San Sebastian majú trojbodový náskok a dva zápasy k dobru. O triumfe "Los Colchoneros" rozhodol dvoma gólmi uruguajský kanonier Luis Suarez, tretí pridal z pokutového kopu striedajúci Diego Costa.

Futbalisti FC Barcelona doma iba remizovali s Valenciou 2:2 a na Atletico strácajú osem bodov. Lionel Messi vsietil 643. gól v drese katalánskeho klubu a vyrovnal rekord Peleho. Legendárny Brazílčan zaznamenal rovnaký počet presných zásahov počas pôsobenia v FC Santos. Messi v závere prvého polčasu nepremenil pokutový kop, po dorážke však Argentínčan vyrovnal na 1:1.

Na začiatku druhého dejstva zabezpečil Barcelone vedenie Ronald Araujo, no konečnú deľbu bodov zariadil v 69. minúte Maxi Gomez.