02. 01. 2021 11:13 , článok bol aktualizovaný 02. 01. 2021 11:16 | TRNAVA/TASR

FC Spartak Trnava mení trénera, Hrnčár na stoličke kouča končí

V jarnej časti Fortuna ligy povedie mužstvo Michal Gašparík mladší.

Tréner MFK Ružomberok Norbert Hrnčár.
Tréner MFK Ružomberok Norbert Hrnčár. Foto: TASR

Novým trénerom futbalistov FC Spartak Trnava sa stal Michal Gašparík mladší. Vo funkcii nahradil Norberta Hrnčára a povedie mužstvo v jarnej časti Fortuna ligy. Klub o tom informoval na svojom oficiálnom webe.

Spartak má už tretieho kormidelníka v tejto sezóne, do ktorej vstúpil na lavičke s Mariánom Šarmírom. Gašparík ml. je 39-ročný odchovanec Spartaka, za ktorý odohral viac ako stovku zápasov. Ďalšie štarty pridal v českej či poľskej najvyššej súťaži. Po skončení aktívnej kariéry sa dal na trénerskú dráhu a od roku 2017 pôsobil pri trnavskom výbere do 19 rokov.

"Bolo to ťažké a dlhé rozhodovanie, no napokon sme sa rozhodli pre zmenu. Chýbali nám väčšie emócie v zápasoch, chémia a mentálna sila tímu otočiť nepriaznivé skóre zápasu. Toto si sľubujeme od trnavského kouča, preto sme si vybrali Michala Gašparíka. Považujeme ho za perspektívneho mladého trénera, s ktorým sme na tento post v budúcnosti rátali," okomentoval rozhodnutie o výmene na trénerskom poste riaditeľ klubu Milan Cuninka.

"Odvádzal kvalitnú prácu v našom dorasteneckom tíme a bolo len otázkou času, kedy zasadne na niektorú ligovú lavičku. Aj preto sme tento krok urýchlili. Veríme, že je to dobré rozhodnutie a vydali sme sa správnou cestou, preto sme sa dohodli na trojročnom kontrakte," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal