14. 02. 2021 17:59 | BRATISLAVA/TASR

FL: Lucas Demitra si pri debute otvoril gólový účet, DAC nevyužilo zaváhanie Slovana

Jeden zápas 19. kola odložili.

Lucas Demitra oslavuje prvý gól vo Fortuna lige.
Lucas Demitra oslavuje prvý gól vo Fortuna lige. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy remízou v sobotnom dueli 19. kola na ihrisku MFK Ružomberok 0:0. Na čele tabuľky majú naďalej päťbodový náskok pred Dunajskou Stredou, ktorá brala rovnako bod po výsledku 3:3 v Trenčíne.

Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly, keď svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého slovenského hokejistu Pavla Demitru. Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do nśkoku, aspoň bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia Eric Ramirez z penalty.

Zo súboja AS Trenčín - DAC Dunajská Streda.
Zo súboja AS Trenčín - DAC Dunajská Streda. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Na tretej priečke je s 12-bodovým mankom na lídra MŠK Žilina po triumfe nad Zlatými Moravcami 4:1. Vyhral aj v tabuľke štvrtý Spartak Trnava, doma si poradil so Senicou 1:0.

Sobotný zápas medzi ŠKF Sereď a FC Nitra odložili pre nespôsobilý terén. Uskutoční sa v náhradnom termíne v utorok 23. februára o 14.00 h na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 0:0
Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Galo, ŽK: Gerec (Ružomberok)
Ružomberok: Krajčírik - Mrva, J. Maslo, Mojžiš - Kojnok (59. Ďungel), Múdry, Zsigmund, Madleňák - Kostadinov (87. Boďa), Brenkus (68. Kubík) - Regáli (87. Gerec)
Slovan: Greif - Pauchek, Bajrič, Božikov, De Marco - Holman, Rabiu - Daniel (67. Rattao), Weiss (84. Henty), Moha - Strelec

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:0)
Góly: 41. Jibril, 65. Moško (vlastný), 69. Iľko, 83. Slebodník - 61. Kovaľ. Rozhodovali: Dohál - Ferenc, Perát, ŽK: Ďubek, Chovan, Tóth (všetci Zlaté Moravce)
Žilina: Petráš - Vallo, Kopas, Kiwior, Javorček - Bernát (74. Bičachčjan), Fazlagić, Gono (78. Slebodník) - Ďuriš (66. Rusnák), Jibril (66. Kurminowski), Iľko (74. Goljan)
Zlaté Moravce: Chovan - Čögley, Moško, Menich, Chren - Hrnčár, Grozdanovski, Tóth, Čonka - Ďubek (47. Orávik) - Kyziridis (47. Kovaľ)

FC Spartak Trnava - FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 52. Mikovič. Rozhodovali: Očenáš - Kováč, Straka, ŽK: Grič, Bamidele Yusuf - Kopečný, Gallovič
Spartak: Rusov - Koštrna, Grič, Twardzik, Mikovič - Benovič (46. Savvidis) - Cabral (90. Tumma), P. Kolesár (46. Vlasko), Bukata (75. Iglesias), Bamidele Yusuf - Olejník (67. Turňa)
Senica: Fryšták - Kopečný, Carrillo, Asanovič, Šimčák - Addo, Gallovič (78. Gamboš) - Turčák (56. Guba), Piroska, Košťál (86. Berisha) - Malec

FK Pohronie - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 18. Da Silva - 45.+3 Bednár. Rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Košecký, ŽK: Mazan, Wier - Magda
FK Pohronie: Hrdlička (46. Jenčo) - Štrba, Pavlík, Heurtaux, Župa - Mazan (85. Adamec), Bangala - Weir (71. Blahút), Da Silva, Fadera (87. Galuška) - Chvěja (71. Ladji)
MFK Zemplín Michalovce: Marković - Siopis, Soler, Vaško, Magda - Neofytidis - Oshima, Bednár (80. Adekuoroye), Ivanov (66. Sharani), Žofčák - Tandir

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 3:3 (2:0)
Góly: 26. Kadák, 29. Demitra, 71. Čatakovič - 56. Nicolaescu, 61. Kalmár (11 m), 90.+5 Ramirez (11 m). Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Jekkel, ŽK: Kadák, Pirinen, El Mahdioui, Zubairu, Čatakovič, Križan - Balič, Davies, Kalmár, Beskorovajnyj, Müller, bez divákov
AS: Šemrinec - Slávik, Križan, Šulek, Pirinen - Kadák (46. Zubairu), El Mahdioui, Roguljič (61. Ikoba) - Demitra, Čatakovič, Corryn (36. Gaži)
DAC: Jedlička - Kružliak, Müller, Beskorovajnyj, Rodolfo - Christie-Davies, A. Balič (76. Taiwo), Andzouana (46. Divkovič) - Kalmár - Nicolaescu (76. Schäfer), Ramirez