17. 02. 2021 13:53 | BRATISLAVA/TASR

Obrovská pocta veľkej nádeji Slovana. Zaradili ju medzi 50 najtalentovanejších mladíkov sveta

Dostal sa do jedného výberu s hráčmi, ktorí pravidelne hrávajú najkvalitnejšie európske súťaže.

Na snímke David Strelec (Slovan) po nepremenenej šanci.
Na snímke David Strelec (Slovan) po nepremenenej šanci. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Prestížny francúzsky denník L'Equipe zaradil slovenského futbalistu Davida Strelca medzi 50 najlepších hráčov sveta vo veku do 20 rokov. Informoval o tom klubový web ŠK Slovan Bratislava, ktorého dres si 19-ročný útočník oblieka.

Strelec sa dostal do jedného výberu s hráčmi, ktorí pravidelne hrávajú najkvalitnejšie európske súťaže.

Na čele rebríčka je Ansu Fati z FC Barcelona, v elitnom výbere sú aj ďalšie známe mená ako Bukayo Saka a Gabriel Martinelli z Arsenalu, Giovanni Reyna z Borussie Dortmund či Mason Greenwood z Manchestru United. Útočníkovi Slovana patrí v rebríčku 49. miesto.

„Teším sa z umiestnenia v tomto prestížnom rebríčku. Zvlášť si cením, že som sa tam dostal zo slovenskej ligy, odkiaľ je to podľa mňa ťažšie než z top európskych súťaží, ktoré sú logicky viac sledované. Vnímam to ako motiváciu, stále sa chcem posúvať, pracovať na sebe a byť lepší," uviedol pre web "belasých" Strelec.

„Keď som sa prvýkrát dopočul, že som v tomto výbere, tak som sa okamžite zaujímal, na akom som mieste. A hneď som si povedal, že v budúcnosti by som sa chcel posunúť ešte vyššie. Budem robiť všetko pre to, aby som dával góly a bol platný pre Slovan. Základ je, aby som bol zdravý a šťastný, ostatné potom príde. Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som dokázal, že som sa medzi najtalentovanejšími mladými hráčmi sveta ocitol právom," uzavrel Strelec.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal