05. 03. 2021 11:32 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Hamšíkov návrat na Slovensko môže nastať aj po prestupovom termíne. Vďaka tejto výnimke

Tridsaťtriročný Hamšík by sa vraj mal vrátiť do bratislavského Slovana, odkiaľ ešte ako tínedžer odišiel do Talianska.

Kapitán futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred duelom s Maďarskom.
Kapitán futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred duelom s Maďarskom. Foto: TASR

V posledných dňoch sa športovým éterom šíri informácia o tom, že kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík ukončí svoje pôsobenie v čínskom PFC Ta-lien a vráti sa na Slovensko.

Tridsaťtriročný Hamšík by sa vraj mal vrátiť do bratislavského Slovana, odkiaľ ešte ako tínedžer odišiel do Talianska.

Príchodu 122-násobného reprezentanta do Fortuna ligy navonok bráni fakt, že zimný prestupový termín sa na Slovensku skončil ešte 3. februára.

Je tu však akási covidová výnimka. Ide o dočasné ustanovenie, ktoré v praxi znamená, že profihráč, ktorého kontrakt bol ukončený v dôsledku ochorenia COVID-19, má právo byť zaregistrovaný aj mimo registračného obdobia bez ohľadu na dátum skončenia platnosti alebo ukončenia zmluvy.

Ak by sa banskobystrický rodák Hamšík chcel pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy vrátiť na starý kontinent a možnosť návratu na Tehelné pole by padla, v hre je, teoreticky, presun na sever.

Momentálne sú totiž prestupové „okná" ešte otvorené v Škandinávii. Z tamojších líg je najkvalitnejšia švédska Allsvenskan. Hamšíkovo pôsobenie vo Švédsku však skôr vyzerá v rovine teórie.

Ak by predsa len došlo k odchodu „Marekiara" z Číny, nešlo by o prvý takýto prípad. Kouč Rafael Benítez ukončil pôsobenie v Ta-liene, aby mohol byť doma s rodinou v Španielsku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal