21. 04. 2021 22:04 | NYON/TASR

UEFA možno potrestá kluby za snahu vytvoriť Superligu

Exekutíva strešného orgánu by o nich mohla rozhodnúť už na svojom piatkovom online zasadnutí.

Na snímke prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin počas tlačovej konferencie.
Na snímke prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/AP/Darko Vojinovic

Viceprezident výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Karl-Erik Nilsson nevylúčil, že zakladajúci členovia neúspešného projektu Superligy sa nevyhnú trestom.

Exekutíva strešného orgánu by o nich mohla rozhodnúť už na svojom piatkovom online zasadnutí.

„Ich snaha už má svoje následky tak či tak v hanbe, s ktorou dnes musia žiť. O tom, či budú niesť aj ďalšie konzekvencie, musíme ešte diskutovať,“ povedal podľa agentúry AFP Nilsson, ktorý je zároveň šéf Švédskeho futbalového zväzu.

Podľa neho sa musí exekutíva UEFA v piatok na tento problém dôkladne pozrieť a určiť, aké existujú alternatívy riešenia a ako má európsky futbal na takéto snahy reagovať.

Prezident UEFA Aleksander Čeferin, ktorý v pondelok v prvej reakcii snahu vytvoriť Superligu ostro odsúdil a označil ju za pľuvanec do tváre všetkých fanúšikov futbalu, však v stredu po zmene situácie zvolil zmierlivejší tón: „Teraz je dôležité, aby sme sa posunuli ďalej, obnovili jednotu, ktorú sme mali predtým, a spoločne kráčali vpred.“


VIAC Z Futbal