12. 05. 2021 14:00 | BRATISLAVA/rd

Kapitán Dunajskej Stredy boj o titul nevzdáva. Ako vidí svoje šance účasti na Eure?

Dominik Kružliak dlhodobo podáva výborné výkony, a tak nečudo, že sa hovorí o záujme zo zahraničia.

Dominik Kružliak.
Dominik Kružliak. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ešte pred pár týždňami by to zrejme nebol povedal nik. Všetci už videli majstrovský titul v rukách bratislavského Slovana.

Belasí však v posledných štyroch súbojoch v skupine o titul dosiahli len jediné víťazstvo a oslavy majstrovského titulu tak opäť musia počkať.

Zverenci kouča Darka Milaniča totiž v nedeľu (9.5.) podľahli na domácom trávniku Dunajskej Strede, ktorá sa vďaka tomuto víťazstvu dotiahla na lídra na rozdiel štyroch bodov.

Tím zo Žitného ostrova sa prezentoval bojovným výkonom, o čom svedčia aj slová kapitána mužstva Dominika Kružliaka.

„Sme radi, že sme vyhrali. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, takticky sme dobre bránili, vykrývali krajné priestory. Slovan bol nebezpečný len po štandardných situáciách,“ povedal.

Slovan v najbližšom kole v Zlatých Moravciach potrebuje bodovať naplno, podľa Kružliaka je však už o titule viacmenej rozhodnuté.

„Sú dva zápasy, hrá sa o šesť bodov. Slovan má skúsené mužstvo, ale už si to asi ustriehne, hoci sa môže stať všeličo,“ priblížil.

Z vyjadrení opory zadných radov Dunajskostredčanov cítiť spokojnosť s celou sezónou. „Našim cieľom bolo druhé miesto, ktoré sme splnili. Samozrejme, keď sa dá, tak určite chceme viac. V predošlých zápasoch bol ten rozdiel vyšší, my sme v poslednom čase zapli, Slovan teraz zaváhal v pár zápasoch,“ hovorí Kružliak.

Urastený stopér je členom širšieho kádra reprezentácie. Vzhľadom na dlhodobé nadštandardné výkony vo Fortuna lige je predpoklad, že by mohol dostať šancu zabojovať o blížiace sa Euro.

„Je to sen, ale uvidíme, ako sa to vyvinie. Na mojom poste je v reprezentácii viacero kvalitných zahraničných hráčov, takže som realita,“ priznal.

Pred rokom sa šírili informácie o tom, že o služby odchovanca Ružomberka majú záujem tímy z najlepších európskych líg.

Skloňovali sa predovšetkým anglický Everton či talianska Atalanta. „Nejaký záujem bol, skôr to však bolo nafúknuté v médiách. Teraz už nič také neevidujem,“ ozrejmil Kružliak, podľa ktorého sa všetko uvidí počas letného prestupového obdobia. Ako na záver potvrdil, zatiaľ je v Dunajskej Strede spokojný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Futbal