05. 08. 2021 06:00 | BRATISLAVA/TASR, MB

Dostanú sa slovenské kluby do skupinovej fázy? Pre jeden z nich by to mala byť povinnosť

O futbalovú jeseň sa pobije Slovan, Trnava a Žilina.

Zápas Trnavy a Sepsi v EKL.
Zápas Trnavy a Sepsi v EKL. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Slovenské kluby v pohárovej Európe čakajú ďalšie zaujímavé konfrontácie. Najprijateľnejšieho súpera má podľa papierových predpokladov bratislavský Slovan. Najzložitejšia prekážka čaká Žilinu, ktorá sa môže v ďalšej fáze súťaže stretnúť so slávnym Celticom Glasgow.

Futbalisti Slovana Bratislava sú aj napriek prehre s Young Boys Bern v druhom predkole Ligy majstrov v najlepšej pozícii v snahe zaistiť si účasť v skupinovej fáze jednej z európskych súťaží. Vo štvrtok ich čaká totiž zápas proti trpaslíkovi - gibraltárskemu tímu Lincoln Red Imps.

Ak Slovan v tomto dvojzápase potvrdí úlohu veľkého favorita, s určitosťou si zaistí účasť v skupinovej fáze niektorého z európskych pohárov.

Trnava má šancu na skupinu, Žiline žreb neprial

Ďalší slovenský zástupca Spartak Trnava v zápase tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy narazí na nepríjemný izraelský Macabbi Tel Aviv. V prípade postupu by si „bíli andelé" v play off o skupinovú fázu zmerali sily s úspešnejším z dvojice Kolos Kovalivka (Ukr.) - Šachťar Karaganda (Kazach.). Trnavu má taktiež šancu zahrať si v Európe aj na jeseň, keďže jej los do cesty prihral hrateľných súperov.

Posledný pohárový zástupca zo Žiliny sa predstaví v ďalekom Kazachstane proti Tobolu Kastanaj. Ak sa Žiline podarí v konfrontácii s kazašským tímom uspieť, o skupinu Európskej konferenčnej ligy si zahrá s neúspešným z dvojice 3. predkola Európskej ligy UEFA FK Jablonec-Celtic Glasgow. Žilinčania budú mať tak veľmi náročnú cestu do skupinovej fázy.

Na začiatku novej sezóny mal slovenský futbal v Európe štvornásobné zastúpenie. Dunajská Streda v predošlom kole Európskej konferenčnej ligy nestačila na favorizovaný Partizan Belehrad a v sezóne bude pokračovať už len v rámci Fortuna ligy a Slovenského pohára.


VIAC Z Futbal