08. 10. 2021 19:00 | KOVÁČOVÁ/TV Markíza

Slovan si zahrá v Kováčovej. Obec pri Zvolene čaká zápas storočia

V obci s 1400 obyvateľmi prevláda nečakaný optimizmus.

Kováčová privíta Slovan.
Kováčová privíta Slovan. Foto: TV Markíza

Futbalová rarita, ktorá sa vidí len málokedy. Zápas storočia čaká zajtra Kováčovú pri Zvolene. Obec známa liečivou vodou privíta v Slovenskom pohári náš najslávnejší klub.

Vodár, automechanik, stavbár, či kopec študentov. Futbalisti Kováčovej robia v civilnom živote hocičo. Pred zápasom proti Slovanu sa všetci zmenili aj na telefónnych operátorov.

„Volajú mi známi aj takí menej známi, všetko to ide cezo mňa, takže lístky sa kupujú vo veľkom,“ hovorí kapitán ŠK Prameň Kováčová Martin Turák.

Deň pred zápasom je okolo ihriska rušno. Blato na ceste vysypali kamením. Bufet s občerstvením by mal fungovať bezchybne od začiatku až po koniec. Podlaha v útrobách tribúny sa div neligoce. Na stoly prestreli biele obrusy.

Najslávnejší slovenský klub bude na trávniku v Kováčovej super favoritom. Lenže, lopta je guľatá a aj dedinské mančafty majú svoje tajné fígle.

Zastaviť ligistu môže nepokosená tráva, ale aj sfučaná lopta alebo vymknuté toalety. Slovanistom poplietli hlavy aj tajomstvom o brankárskej jednotke. Stále sa nerozhodli, ktorého brankára postavia do brány.

Šéf domáceho klubu by chcel na zápas obra s trpaslíkom spomínať dlho v dobrom.

„Úspechom bude, keď budú diváci spokojní a my nedostaneme nejaký veľký debakel,“ dodal prezident ŠK Prameň Kováčová Vladimír Volko.

V obci s 1400 obyvateľmi však prevláda nečakaný optimizmus. Futbalové prekvapenie roka je už ako keby hotová vec.

Na strednom Slovensku nakrúcal Ľubo Fronko:

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.


VIAC Z Futbal