01. 04. 2016 18:35 | BRATISLAVA/TASR

Meszároš sa v pondelok pripojí k tímu, Surovka a Rusina skončili

Po dvoch týždňoch kondičnej prípravy odohrá slovenská reprezentácia prvé dva prípravné zápasy v rámci série Euro Hockey Challenge 2016.

Obranca Andrej Meszároš na archívnej snímke.
Obranca Andrej Meszároš na archívnej snímke. Foto: TV Markíza

K slovenskej hokejovej reprezentácii sa pred nadchádzajúcimi prípravnými zápasmi vo Fínsku (7. a 8. apríla) pripojí aj skúsený Andrej Meszároš. Obranca Sibiru Novosibirsk, ktorý sa naposledy predstavil v národnom drese na februárovom turnaji Slovakia Cup v Žiline, sa bude trénerovi Zdenovi Cígerovi hlásiť na pondelkovom zraze v Bratislave.

Naopak, s tímom sa už nebudú pripravovať Filip Surovka a Tomáš Rusina (obaja MHC Martin), do Fínska neodletí ani obranca Marek Ďaloga.

"V Bratislave sa k nám pripojí Andrej Meszároš a do Fínska napokon odletí 28 hráčov, ktorých chceme vyskúšať v oboch dueloch. Na Slovensku zostane akurát Marek Ďaloga, ktorý dostane od stredy voľno," povedal pre oficiálny web SZĽH generálny manažér národného tímu Róbert Švehla.

 

Po dvoch týždňoch kondičnej prípravy odohrá slovenská reprezentácia prvé dva prípravné zápasy v rámci série Euro Hockey Challenge 2016, vo štvrtok a v piatok sa v Pori, respektíve v Turku stretne s domácim Fínskom. Cígerovi zverenci sa budú od pondelka pripravovať dva dni v Bratislave, do "krajiny tisícich jazier" odletia v stredu. Po Fínsku čakajú na nich v príprave na MS ešte súperi z Ruska, Francúzska a Dánska.

Káder SR na budúcotýždňový tréningový kemp v Bratislave a prípravné zápasy vo Fínsku:
brankári: Július Hudáček (Örebrö, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina)
obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel, ČR), Marek Ďaloga (AK Bars Kazaň, KHL/Rus.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Patrik Luža, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava, KHL), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.)
útočníci: Rastistlav Dej (HK Mountfield Hradec Králové, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Galamboš (MHC Martin), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebrö, Švéd.), Václav Stupka, Lukáš Handlovský (obaja MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švajč.), Rastislav Špirko (Kometa Brno, ČR), Michael Vandas (HC Vítkovice Steel, ČR)

Program Euro Hockey Challenge 2016

7. apríla: Fínsko - Slovensko o 18.30 v Pori
8. apríla: Fínsko - Slovensko o 18.30 v Turku
14. apríla: Slovensko - Rusko o 17.00 v Košiciach
16. apríla: Slovensko - Rusko o 15.30 v Poprade
22. apríla: Francúzsko - Slovensko o 20.00 v Megeve
24. apríla: Francúzsko - Slovensko o 15.00 v Grenoble
28. apríla: Slovensko - Dánsko o 18.00 v Skalici
30. apríla: Slovensko - Dánsko o 17.00 v Bratislave
     

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej