22. 06. 2016 21:41 | LIBEREC/TASR

Radivojevič pokračuje v Liberci

S českým majstrom predĺžil zmluvu o ďalší 12 mesiacov.

Branko Radivojevič
Branko Radivojevič Foto: Reuters

Slovenský hokejista Branko Radivojevič bude pokračovať v kariére v tíme českého šampióna Bílí Tigři Liberec. Skúsený útočník sa s extraligistom dohodol na zmluve do konca apríla 2017.

Radivojevič sa stal v uplynulej sezóne jedným z lídrom tímu, ktorý to s Jánom Lašákom i Martinom Bakošom dotiahol prvýkrát v histórii až k titulu.

"Branko je charakterný človek a vynikajúci hokejista, preto bude predĺženie kontraktu s ním pre libereckých fanúšikov dobrou správou. Branko bol jedným z hlavných ťahúňov v uplynulej úspešnej sezóne, a to ako na lade, tak aj v kabíne, kde sa teší veľkému rešpektu. Pre mňa osobne je tento skúsený útočník jedným z hlavných kandidátov na post kapitána tímu pre nastavajúcu sezónu," povedal na oficiálnom webe "bielych tigrov" športový riaditeľ Filip Pešán.

Kariéra nášho reprezentanta

Radivojevič hokejovo vyrástol v rodnom Trenčíne. V bohatej kariére si zahral NHL v dresoch bývalého Phoenixu, Philadelphie či Minnesoty, následne KHL za Spartak Moskva, Atlant Mytišči, Neftechimik Nižnekamsk či bratislavský Slovan.

Sezónu 2014/2015 odštartoval v Dukle Trenčín, no v októbri prestúpil do Liberca, s ktorým v uplynulom ročníku vybojoval majstrovský titul.

Slovensko reprezentoval na šiestich svetových šampionátoch a v zbierke má bronz z Helsiniek 2003 aj striebro z Helsiniek 2012.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej