29. 06. 2016 13:31 | TORONTO/TASR

Marinčin dostal od Maple Leafs novú zmluvu

Už v utorok dostal kvalifikovanú ponuku ďalší slovenský hokejista Marek Hrivík, na ktorého si udržali rokovacie práva NY Rangers.

Martin Marinčin
Martin Marinčin Foto: facebook.com/Martin Marinčin

Klub zámorskej NHL Toronto Maple Leafs potvrdil, že dal slovenskému hokejistovi Martinovi Marinčinovi kvalifikovanú ponuku na novú zmluvu. Dvadsaťštyriročný obranca tak zostane obmedzeným voľným hráčom a "javorové listy" budú mať možnosť s ním rokovať a dorovnať prípadné ponuky iných klubov.

Maple Leafs okrem Marinčina predložili základné ponuky aj ďalším piatim hráčom - brankárovi Garretovi Sparksovi, obrancom Frankovi Corradovi a Connorovi Carrickovi a útočníkom Petrovi Hollandovi a Joshovi Leivovi. Naopak, nedočkali sa ich Stuart Percy, Sam Carrick a Colin Smith, ktorí sa tak stanú neobmedzenými voľnými hráčmi. Marinčin má sebou bohatú sezónnu porciu zápasov, za Toronto nastúpil na 65 stretnutí, vsietil jeden gól a pridal šesť asistencií.

Už v utorok dostal kvalifikovanú ponuku ďalší slovenský hokejista Marek Hrivík, na ktorého si udržali rokovacie práva NY Rangers. Podľa profiligového webu mali kluby predložiť základné ponuky do pondelňajšej polnoci. Rangers ju ponúkli šiestim hráčom vrátane Hrivíka, ktorý v uplynulom ročníku premiérovo nazrel aj do NHL. Za "jazdcov" nastúpil na štyri stretnutia, v ktorých si pripísal jednu asistenciu. Majoritnú časť sezóny strávil na farme v Hartforde, kde v 68 dueloch nazbieral 41 bodov za 12 gólov a 29 asistencií.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej