03. 11. 2016 14:12 | TRENČÍN/TASR

Zlá správa pre Duklu Trenčín, mesto jej neschválilo dotáciu

"Dlhodobo sme sa bavili o tom, že ak by sme našli zdroje, na konci roka Duklu podporíme," tvrdí primátor mesta Richard Rybníček.

Radosť hráčov Dukly Trenčín, ktorí sa tešia z gólu v bráne MHC Martin.
Radosť hráčov Dukly Trenčín, ktorí sa tešia z gólu v bráne MHC Martin. Foto: TASR

Hokejisti Dukly Trenčín nedostanú v tomto roku dotáciu od mesta. Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom stredajšom zasadnutí neschválili návrh predsedu športovej komisie pri mestskom zastupiteľstve Ľubomíra Horného poskytnúť mužom a juniorom Dukly dotáciu vo výške 100.000 eur na činnosť.

"Som z toho smutný. Malo ísť o pomoc hokejovému klubu, ako predseda športovej komisie vnímam šport ako dlhodobo finančne poddimenzovaný. Dukla Trenčín, AS Trenčín, hádzaná a florbal sú športy, ktoré dlhodobo robia dobré meno mestu Trenčín," konštatoval Horný s tým, že Dukla Trenčín oslovila so žiadosťou o dotáciu mesto a komisia spolu s vedením mesta vypracovala návrh na jej poskytnutie.

Richard Rybníček
Richard Rybníček Foto: TVNOVINY.sk
 

Podľa primátora Richarda Rybníčka sa mesto rozhodlo finančne pomôcť Dukle Trenčín po tom, ako si vedenie Dukly urobilo poriadky v účtovníctve a zmenilo fungovanie v klube.

"Dlhodobo sme sa bavili o tom, že ak by sme našli zdroje, na konci roka Duklu podporíme priamou finančnou dotáciou. My hokej podporujeme prevádzkou zimného štadióna, toto však mala byť priama dotácia na činnosť, ktorá mohla byť použitá napríklad aj na platy hráčov a výstroj. Na Duklu sme hrdí a povedali sme si, že ak to finančná kondícia mesta dovolí, budeme sa snažiť pomôcť. Teraz sme sa o to pokúsili, no nie všetci poslanci s tým súhlasili, takže to neprešlo," doplnil primátor.


VIAC Z Hokej