30. 05. 2017 12:56 | NEW YORK/TASR

Definitívne NIE! Na olympiáde v Pjongčangu budú chýbať najväčšie hviezdy z NHL

NHL prerušila súťaž počas každej olympiády od roku 1998, teraz tak neurobí.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman potvrdil, že nepreruší súťaž počas zimných olympijských hier v Pjongčangu v roku 2018.

Bettman okrem toho uviedol, že All-Star víkend bude v Tampe Bay. Táto informácia iba posilnila rozhodnutie neprerušiť profiligu, pretože prehliadka najväčších hviezd sa počas uplynulých zimných olympijských hier nekonala. Znamená to, že hokejisti z najlepšej ligy sveta budú v Kórejskej republike chýbať.

NHL prerušila súťaž počas každej olympiády od roku 1998. Bettman povedal, že chuť majiteľov klubov odobriť prestávku počas ZOH mala klesajúcu tendenciu, nakoľko neprinášala požadovaný prínos.

Šéf NHL Gary Bettman.
Šéf NHL Gary Bettman. Foto: TASR/AP
 

"Už pred šiestimi týždňami sme jasne deklarovali, že nemáme záujem prerušiť ligu kvôli olympiáde v Pjongčangu. Viem, že existovali rôzne pripomienky, buď zo strany Reného Fasela, prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie, alebo od zástupcov hráčov. To naznačuje, že táto otázka bola otvorená, ale nie je tomu tak. Nie sme proti olympiáde, ale sme proti prerušeniu súťaže," uviedol Bettman na tlačovej konferencii počas prvého finálového zápasu o Stanleyho pohár.

Bettman ďalej informoval, že NHL sa bude snažiť podporiť svoje podnikanie v Číne a preto sa v septembri v Šanghaji a Pekingu odohrá exhibičný zápas medzi Vancouvrom Canucks a Los Angeles Kings. Neznamená to však, že NHL povolí svojim hráčom štart na olympiáde v Pekingu v roku 2022.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej