18. 07. 2017 13:45 | TRENČÍN/TASR

Starosta uprednostnil Duklu pred Slovanom: "Ťahalo ma to do Trenčína"

V šatni bude patriť k najskúsenejším hokejistom.

Vľavo Tomáš Starosta (Dukla Trenčín) a Tibor Kutálek z Nitry na archívnej snímke.
Vľavo Tomáš Starosta (Dukla Trenčín) a Tibor Kutálek z Nitry na archívnej snímke. Foto: TASR

Skúsený slovenský obranca Tomáš Starosta bude pokračovať v hokejovej kariére v Dukle Trenčín. Tridsaťšesťročný bek dokončil v drese "vojakov" už minulý ročník, teraz sa s tipsportligistom dohodol na predĺžení spolupráce.

Starosta sa už s hráčmi Dukly pripravuje na novú sezónu. "Rozhodoval som sa medzi Slovanom a Trenčínom, ale viac ma to ťahalo sem. Stretol som sa s vedením, dohodli sme sa na podmienkach a som veľmi rád, že budem pôsobiť v Trenčíne," uviedol Starosta, ktorému sa počas pôsobenia v Salavate Julajev Ufa (KHL) podarilo v sezóne 2010/2011 vyhrať Gagarinov pohár.

V Rusku si obliekal aj dresy Neftechimiku Nižnekamsk a Jugry Chanty-Mansijsk. Uplynulé tri sezóny hral za Slovan Bratislava, minulú však zakončil v materskej Dukle.

V trenčianskej šatni bude patriť k najskúsenejším hokejistom. "Či to budem ja, Branko Radivojevič alebo ktokoľvek zo starších hráčov, rozhodne, keď niekto z mladších bude chcieť poradiť, budeme tu pre nich. Radi im pomôžeme, aby skúsenosti, ktoré sme my získali, mohli byť odovzdané ďalej," dodal Starosta.

Ten štartoval na ZOH 2014 v Soči a štyroch MS, z Helsínk 2012 si odniesol striebornú medailu.


VIAC Z Hokej