09. 08. 2017 16:30 | BRATISLAVA/SZĽH

Absolútnym víťazom ankety Hokejista roka 2017 sa stal Marián Hossa

Útočník Chicaga Blackhawks slávnostné oceňovanie ovládol po šiestykrát v kariére.

Marián Hossa.
Marián Hossa. Foto: TASR/AP

Slovenský zväz ľadového hokeja vyhlásil víťazov ankety Hokejista roka 2017. Na slávnostnom odovzdávaní cien sa verejnosť dozvedela aj mená ocenených za extraligu, prvú aj druhú ligu, extraligu žien, extraligu juniorov a dorastu. V minulosti boli niektoré z týchto kategórii odovzdávané na Kongrese SZĽH. „Našim cieľom je v každom smere spájať hokejové hnutie. Chceli sme všetkých tých najlepších za uplynulú sezónu dostať pod jednu strechu a som rád, že sa nám to podarilo," povedal v úvodnom príhovore generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Absolútnym víťazom ankety Hokejista roka 2017 sa stal útočník Chicaga Blackhawks Marián Hossa, ktorý slávnostné oceňovanie ovládol po šiestykrát v kariére. Predtým bol vyhlásený za najlepšieho slovenského hokejistu v rokoch 2006, 2007, 2008, 2010 a 2015. Marián Hossa sa v ankete Hokejista roka 2017 zároveň stal najlepším útočníkom.

Odborná verejnosť zvolila za najlepšieho brankára Petra Budaja. Gólman Tampy Bay hviezdil uplynulú sezónu v drese Los Angeles Kings, keď viac než skvele zastúpil zranenú hviezdu kráľov Jonathana Quicka. Titul najlepšieho obrancu obhájil Andrej Sekera. Obranca Edmontonu Oilers, rovnako ako minulú sezónu, triumfoval v ankete pred Zdenom Chárom.

Najlepšia hokejistka je Kapustová

Najlepšou hokejistkou bola vyhlásená skúsená útočníčka Jana Kapustová. Triumfy v ankete obhájil aj najlepší tréner, Vladimír Országh, ktorý doviedol HC´05 Banskú Bystricu k titulu majstra Slovenska a Vladimír Baluška ako najlepší rozhodca. Cenu za najlepšieho hokejistu do 20 rokov získal Martin Fehérváry. Kapitán reprezentácie do 18 rokov z Majstrovstiev sveta 2017 v Poprade a Spišskej Novej Vsi triumfoval pred svojim spoluhráčom a dobrým kamarátom Adamom Ružičkom.

Už tradične bola vyhlásený aj All-Star tím Tipsport Ligy 2015/2016, ktorý tvorí brankár Jason Bacashihua (HC´05 Banskú Bystricu), obrancovia Matthew Maione (HC´05 Banskú Bystricu), Jason Milam (HK Nitra) a útočníci Tomáš Surový (HC´05 Banskú Bystricu), Marek Hovorka (MsHK Žilina) a Ladislav Nagy (HC Košice).

V ankete Hokejista roka hlasovala odborná verejnosť, novinári, kluboví aj zväzoví funkcionári a tréneri. Prvýkrát sa hlasy v ankete nezbierali pomocou hlasovacích lístkov ale elektronicky, cez aplikáciu Staffino.

Cenu Fair Play získala tento rok Akadémia Igora Libu. Hráči akadémie Igora Libu sa fyzicky zastali rozhodcu, ktorého po stretnutí na EasterCupe v českom Moste napadli hráči bieloruského HC Brest.

Kompletný zoznam víťazov ankety Hokejista roka 2017:

Hokejista roka 2017: 1. Marián Hossa, 2. Andrej Sekera, 3. Peter Budaj, 4. Richard Pánik, 5. Tomáš Tatar

Najlepší brankár (Cena Vladimíra Dzurillu): 1. Peter Budaj, 2. Marek Čiliak, 3. Jaroslav Halák

Najlepší obranca (Cena Róberta Švehlu): 1. Andrej Sekera, 2. Zdeno Chára, 3. Michal Sersen

Najlepší útočník (Cena Jozefa Golonku): 1. Marián Hossa, 2. Richard Pánik, 3. Tomáš Tatar

Najlepšia hokejistka: 1. Jana Kapustová, 2. Nicol Čupková, 3. Petra Jurčová

Najlepší tréner (Cena Ladislava Horského): 1. Vladimír Országh, 2. Norbert Javorčík, 3. Milan Jančuška

Najlepší rozhodca (cena Juraja Okoličányho): 1. Vladimír Baluška, 2. Jozef Kubuš, 3. Peter Šefčík

Najlepší hráč do 20 rokov (cena Pavla Demitru): 1. Martin Fehérváry, 2. Adam Ružička, 3. Adam Liška

All-Star tím Tipsport Ligy 2016/2017: Jason Bacashihua (HC´05 Banskú Bystricu) - Matthew Maione (HC´05 Banskú Bystricu), Jason Milam (HK Nitra) - Tomáš Surový (HC´05 Banskú Bystricu), Marek Hovorka (MsHK Žilina), Ladislav Nagy (HC Košice)

Najlepší strelec Tipsport Ligy 2016/2017: Ladislav Nagy (HC Košice)

Najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy 2016/2017: Marek Hovorka (MsHK Žilina)

Najlepší nováčik Tipsport Ligy 2016/2017: Matúš Sukeľ (HK 32 Liptovský Mikuláš)

Cena Fair Play (Cena Michala Polóniho): Hráči Akadémie Igora Libu.

Ocenení za dlhoročnú prácu pre slovenský hokej:, Oľga Radičová, Vladimír Danek, Samuel Petráš, Michal Malina, František Morvay, Drahomír Mydlo, Ladislav Vasilňák,

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej