21. 08. 2017 11:07 , článok bol aktualizovaný 21. 08. 2017 11:37 | ŽILINA/TASR

Ramsay zverejnil prvú nomináciu, pomáhať mu bude aj Handzuš

Jediným zámorským hráčom je obranca Černák.

Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay (vľavo) a Michal Handzuš.
Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay (vľavo) a Michal Handzuš. Foto: TASR/AP
Člen realizačného tímu reprezentácie Ján Lašák a tréner Craig Ramsay.
Ján Lašák, tréner Craig Ramsay a v popredí Michal Handzuš.
Michal Handzuš.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay privítal na pondelňajšom zraze v Žiline všetkých nominovaných hráčov, ktorí odohrajú dva prípravné zápasy proti Česku 23. augusta v Třinci a o deň neskôr v Žiline.

Realizačný tím musel na poslednú chvíľu urobiť dve zmeny, Dávida Skokana nahradil Marek Zagrapan a Ivana Baranku Ladislav Romančík. Na striedačke Slovenska bude stáť aj Michal Handzuš, ktorý bude mať na starosti útočníkov.

"Sme radi, že sme ho prehovorili a pomôže nám. Tak ako bude Ľubo Višňovský mentorovať obrancov, Mišo Handzuš bude mať na starosti útočníkov. Pomoc nám sľúbil na tieto štyri dni, keďže Vlado Országh má povinnosti v Lige majstrov, ale bude to pre chlapcov veľká pomoc. Obaja rozumejú slovenskému i zámorskému štýlu," vysvetlil prekvapivú zmenu generálny manažér Miroslav Šatan.

Miša som musel prehovárať dlhšie ako Ľuba, ale som rád, že sa mi to podarilo. Obaja majú hráčom čo poradiť.

Handzuš sa k tímu pripojil už na zraze, Višňovský príde neskôr. "Beriem to ako prácu na štyri dni. Vlado musel odísť, takže ma Miro oslovil. Mojou úlohou bude viac menej chalanom prekladať a vysvetľovať, čo bude nový tréner od nich žiadať. Komunikácia je najdôležitejšia," uviedol Handzuš.

Michal Handzuš.
Michal Handzuš. Foto: TASR
 

Okrem dvoch majstrov sveta na striedačke bude jeden korčuľovať aj na ľade. Ladislav Nagy sa do národného tímu vracia po tom, čo sa pod vedením predošlého realizačného tímu reprezentácie vzdal. "Sám som na seba zvedavý. Uvidím, ako mi to bude jazdiť na ľade, mám už svoje roky," uviedol tridsaťosemročný útočník, ktorý sa teší na nového trénera i realizačný tím.

 

"Trénera poznám z NHL, registroval som ho v zápasoch proti nám. Prinesie nový systém a každý hráč bude vedieť, čo má robiť. A nie, že si bude len tak korčuľovať, ako sa mu zachce. Chalani na striedačke pomôžu všetkým, majú veľké množstvo skúseností a to je výborné znamenie."

Ladislav Nagy.
Ladislav Nagy. Foto: TASR
 

Jediným zámorským hráčom, ktorý sa dostal do prvej nominácie nového trénera Slovenska, je obranca Erik Černák. "Veľmi sa teším na túto skúsenosť a nesmierne si vážim, že som dostal pozvánku," vyhlásil 20-ročný obranca, ktorý bude v novej sezóne pôsobiť v Syracuse Crunch, farmárskom tíme Tampy Bay Lightning.

Práve Tampa musela schváliť Černákov štart proti Čechom, konečný verdikt padol až po komunikácii Miroslava Šatana s manažérom "bleskov" Stevom Yzermanom. "Steve Yzerman urobil veľké gesto. Som rád, že ma uvoľnil a ja tak môžem spoznať nového trénera, nového generálneho manažéra a celý systém. Je to pre mňa veľká česť. Neberiem to na ľahkú váhu, mám šancu sa ukázať. Som síce vo fáze prípravy, ale budem sa snažiť odovzdať všetko," dodal Černák.

Zmenu na trénerskom poste "áčka" vníma pozitívne. "Je to veľké pozitívum pre náš hokej. Má čo priniesť a keď sa všetko bude robiť správnym smerom, tak by nemal byť žiadny problém. Počul som, že má rád ofenzívnu hru, krátke striedania, musíme sa na to pripraviť."

Česi na dvojzápas proti Slovensku nominovali 14 nováčikov, no rozhodne to neznamená, že zápasy berú na ľahkú váhu. "Rivalita je veľká, ale aj keď ide iba o prípravu, tak si rozhodne nič nedarujeme," zdôraznil Černák.

Nominácia Slovenska na zápasy s Českom:

brankári: Samuel Baroš (HKM Zvolen), Tomáš Tomek (MsHK Žilina), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR)
obrancovia: Ján Brejčák (HK Poprad), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Oldrich Kotvan (BK Mladá Boleslav/ČR), Peter Čerešňák (HC Plzeň 1929/ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR), Ladislav Romančík (Dukla Trenčín), Erik Černák (Syracuse Crunch/USA - AHL)
útočníci: Marek Hovorka, Patrik Koyš, Ladislav Nagy (všetci HC Košice), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Radoslav Macík, Matej Paulovič (obaja HK Nitra), Patrik Svitana (HK Poprad), Marek Zagrapan (EHC Winterthur/Švajč.), Dávid Buc (HC Olomouc/ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR), Libor Hudáček (Örebro Hockey/Švéd.)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej