20. 09. 2017 11:17 | NEW JERSEY/TASR

Útočníkovi z New Jersey Devils diagnostikovali leukémiu

Hráč sa však teší na začiatok profiligy.

Brian Boyle na archívnej snímke.
Brian Boyle na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Útočníkovi Brianovi Boyleovi zo zámorského hokejového klubu NHL New Jersey Devils diagnostikovali leukémiu. Tá sa dá podľa tímového lekára vo veľkej miere liečiť.

Tridsaťdvaročnému americkému hokejistovi zistili na začiatku tréningového kempu nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou. Na základe viacerých informácií však Boyle očakáva, že bude môcť aj naďalej viesť normálny život.

"Máme dobrý plán, teším sa už na ľad a zápasy. Kedy sa to stane, to je otázne, ale ja som nastavený na 7. októbra," uviedol center "diablov" na tlačovej konferencii.

Siedmeho októbra otvorí New Jersey novú sezónu súbojom s Coloradom Avalanche. "Veľmi pozorne ho monitorujeme. Prišiel vo výbornej kondícii len s niekoľkými symptómami. Myslím si, že terapia zatiaľ zaberá veľmi dobre," vyjadril sa k jeho stavu tímový lekár Michael Farber.

Rovnaký typ leukémie - CML diagnostikovali v roku 2007 aj útočníkovi Jasonovi Blakeovi, ten dokázal v NHL odohrať ešte ďalších šesť sezón. Boyle má s klubom dvojročný kontrakt.

"Povedali mi, že liečba by mala zabrať. To sú dobré správy," citovala agentúra AP hráča New Jersey.


VIAC Z Hokej