12. 11. 2017 18:38 | AUGSBURG/TASR

Slováci unisono chvália Ramsayho systém, Haščák: "Ideme dobrou cestou"

Do Augsburgu povolal šesť nováčikov.

Asistent trénera Michal Handzuš a tréner Craig Ramsay.
Asistent trénera Michal Handzuš a tréner Craig Ramsay. Foto: TASR

Slovenskí hokejisti neobhájili vlaňajšie prvenstvo na Nemeckom pohári, napriek tomu bola v kabíne po dueli s Ruskom dobrá nálada. Hráčov pochopiteľne škrelo, že nedokázali úspešne zvládnuť posledný krok, ale pozitív bolo tentoraz viac.

Tréner Craig Ramsay bol taktiež spokojný aj napriek prehre, vyzdvihol najmä tímový výkon. "Odohrali sme opäť dobrý zápas. Aj v tomto stretnutí podal výborný výkon náš brankár. Dopustili sme sa však chýb, po ktorých sme inkasovali. V úvode sme boli nervózni, ale časom nervozita z našich hokejok opadla. Aj napriek prehre som na tento tím hrdý, odohrali sme dobré zápasy. Musíme postupne krok po kroku naďalej pracovať a naučiť sa vyhrávať. Nechcem konkretizovať, ktorý z hráčov bol najlepší, chcem vyzdvihnúť celé mužstvo," vyhlásil po zápase s Ruskom.

Na tvárach hráčov bolo badať sklamanie, ale pri hodnotení výkonov na celom turnaji sa dal spozorovať aj občasný úsmev. "Jasné, že sa proti Rusom hrá ťažko. Sú to všetko veľmi technickí hráči. Dobre korčuľovali, ale hrali sme to, čo sme si povedali. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať zápas a tým pádom ani turnaj. To nás mrzí. Rozhodlo iba pár detailov," uviedol útočník Miloš Bubela, pre ktorého to bol prvý turnaj v seniorskom drese Slovenska.

"Mal som dobrých spoluhráčov v útoku, s ktorými sa dalo ísť do kombinácie, uľahčili mi to. Medzi extraligou a medzinárodným fórom je rozdiel, bolo potrebné viac korčuľovať a je tu aj viac techniky. Po zápase s USA som videl, o koľko viac percent musím dať do ďalších zápasov."

Rusi chceli položiť základ svojho víťazstva už v úvode. Napriek tomu, že ich vzájomný zápas s USA sa skončil v sobotu večer, kedy slovenskí hokejisti už oddychovali na posteliach v hoteli, mali na začiatku zápasu viac síl. "Čakali sme, že na nás vybehnú, čo im bohužiaľ vyšlo. My sme sa snažili dobre pripraviť, škoda záveru, ale som rád, že sme využili presilovky. Myslím si, že sme hrali s nimi dobrý hokej," povedal pre TASR Lukáš Cingeľ.

Do Augsburgu povolal tréner Ramsay šesť nováčikov, po príprave v Třinci a Žiline dostal opätovnú šancu aj Matej Paulovič. Do streleckej listiny sa nezapísal, ale jeho útok na turnaji ani raz neinkasoval. "Tento turnaj mi dal veľmi veľa skúseností. Je pozitívne, že náš útok nedostal ani jeden gól, ale škoda, že sme ich nedali viac. Ja som veľmi spokojný," uviedol 22-ročný útočník.

Marcel Haščák a vľavo Konstantin Okulov vo finále Nemeckého pohára.
Marcel Haščák a vľavo Konstantin Okulov vo finále Nemeckého pohára. Foto: TASR
 

Dobrú streleckú formu z českej ligy potvrdil Marcel Haščák, ktorý sa gólovo presadil proti Nemecku a Rusku. Aj jeho však teší dobrá práca celého tímu. "Takticky sme to zvládli vynikajúco, môžeme byť na seba hrdí. Na záver nám tlieskal celý štadión, mali sme z toho dobrý pocit. Každý jeden hráč. Nový systém nie je jednoduchý a je ťažké ho dodržiavať celých 60 minút. Ale učíme sa od zápasu k zápasu a myslím si, že ideme dobrou cestou," uzavrel Haščák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej