22. 11. 2017 11:30 | LOS ANGELES/TASR

Gáboríkov návrat je na spadnutie. Lekári zvažujú dva termíny

Kings sú so slovenským hokejistom opatrní a nechcú jeho návrat uponáhľať.

Marián Gáborík v rozhovore pre TV Markíza.
Marián Gáborík v rozhovore pre TV Markíza. Foto: facebook.com/Marián Gáborík

Slovenský hokejista Marián Gáborík je blízko k návratu do zostavy Los Angeles Kings. Tridsaťpäťročný útočník po aprílovej operácii ľavého kolena už naplno trénuje a v najbližších dňoch by sa mohol vrátiť do súťažného diania v zámorskej NHL.

Gáborík si na utorkovom tréningu obliekol ružový dres, rovnako ako nová posila kalifornského tímu Jussi Jokinen a nováčik Jonny Brodzinski, čo podľa zámorských médií predznamenáva, že by mohli spoločne vytvoriť štvrtý útok "kráľov". Jon Rosen z Fox Sports West tvrdí, že skúsený krídelník by mohol byť Kings k dispozícii už v noci na štvrtok v dueli s Winnipegom. Ak by ešte nedostal od klubových lekárov zelenú, čo je pravdepodobnejšie, mohol by návrat absolvovať v piatkovom zápase s Arizonou, respektíve v sobotňajšom s Anaheimom.

"Som už skutočne blízko k návratu. Bolo fajn trénovať vo formácii a absolvovať všetky cvičenia. Som rád, že som tam mohol byť a trénovať v rýchlosti," povedal Gáborík, podľa ktorého by mal byť jeho tohtosezónny debut otázkou najbližších dní.

Generálny manažér LA Rob Blake minulý týždeň uviedol, že s Gáboríkovým "comebackom" počítajú v úvode decembra a v utorok tento predbežný termín znovu potvrdil. Kings sú so slovenským hokejistom opatrní a nechcú jeho návrat uponáhľať, aby sa nestalo niečo podobné ako v úvode sezóny, keď Gáborík začal po operácii prvýkrát korčuľovať, no po problémoch musel s tréningom prestať. Jeho súčasný progres je každopádne povzbudivý.

"Postupne sa po operácii integruje do tímu a je stále bližšie k návratu do hry. Chceli sme vidieť, ako reaguje na zvýšenú fyzickú záťaž, preto sme ho zapojili aj do kontaktných tréningov. Myslím si, že to bol krok, na ktorý sme čakali. Uvidíme, ako na to zareaguje, porozprávame sa s ním aj lekármi a podľa toho sa rozhodneme," prezradil tréner "kráľov" John Stevens pre Los Angeles Times.

Gáborík naposledy absolvoval súťažný zápas 9. apríla, keď hral za Kings v záverečnom súboji základnej časti sezóny 2016/2017. Bývalému kanonierovi Minnesoty, NY Rangers a Columbusu chýba už iba 11 štartov, aby sa dostal na 1000-zápasovú hranicu v NHL. "Je to neuveriteľný míľnik, ktorý môžem dosiahnuť. Najprv však potrebujem hrať a potom sa k nemu od zápasu k zápasu približovať," dodal Gáborík, ktorého takisto delia už iba štyri góly od 400-gólovej a šesť bodov od 800-bodovej méty.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Hokej