10. 01. 2018 12:00 | BRATISLAVA/TASR

SZĽH chystá zásadné systémové zmeny. Postupne ich predstavuje v regiónoch

Stratégia, s ktorou SZĽH prichádza, je priebežne predstavovaná čoraz širšiemu množstvu hokejových odborníkov a osobností.

Členovia výkonného výboru počas Kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Členovia výkonného výboru počas Kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja. Foto: TASR

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zorganizoval v uplynulom období štyri regionálne semináre, aby zástupcom klubov, šéftrenerom a trénerom predstavili tvoriacu sa stratégiu rozvoja slovenského hokeja. Prvý sa konal 4. decembra pre regióny Banská Bystrica a Žilina, nasledoval druhý, 11. decembra pre Nitriansky a Trenčiansky región, 13. decembra sa uskutočnil tretí pre zástupcov klubov z regiónov Košice a Prešov, a posledný sa konal 18. decembra pre Bratislavsky a Trnavsky región.

Semináre viedla trojica Richard Pavlikovský, Jukka Tiikkaja a Dušan Benický. Bývalý slovenský reprezentant otváral semináre prednáškou o viaczdrojovej stratégii financovania hokeja, o spoločenskej podpore a možnostiach všeobecného športovania detí. Následne Jukka Tiikkaja a Dušan Benický prednášali o možnostiach reorganizácie tréningového programu mládežníckych hokejových klubov, a tiež o vzdelávaní a rozvoji trénerov, aby ich práca spĺňala požiadavky 21. storočia.

"Všetci zúčastnení boli počas seminárov aktívni a podelili sa s nami o výzvy, ktorým musia čeliť každý deň. Našou úlohou je teraz pustiť sa do práce v kluboch, ktoré chcú hneď aktívne pracovať na implementácii navrhovaných zmien. Takto vzniknú názorné ukážky a ľahšie sa postupne pridajú aj ostatní," povedal Tiikkaja.

"V podobných seminároch budeme pokračovať, pripravujeme aj ďalšie pre manažérov, trénerov, hráčov, či rodičov. Naším cieľom je spojiť ľudí, diskutovať a navzájom spolupracovať na zlepšení budúcnosti slovenského hokeja," uviedol fínsky odborník pre web SZĽH.


"Semináre nám slúžili nielen na to, aby sme ľuďom v hokeji ukázali nové možnosti, ale aj aby sme ich spoločne nachádzali. V regiónoch sme našli šikovných ľudí, ktorí pracujú v slovenskom hokeji, a vieme, že ich tam pracuje ešte omnoho viac. Za niektorými z nich je už veľa dobre odvedenej práce. Či už je to v podaní hokejových trénerov, vedení hokejových klubov, ale aj v úspešných aktivitách slovenských hokejových legiend," povedal na margo regionálnych seminárov prezident SZĽH Martin Kohút.

Stratégia, s ktorou SZĽH prichádza, je priebežne predstavovaná čoraz širšiemu množstvu hokejových odborníkov a osobností, ktoré ju postupne odsúhlasujú. Doteraz sa k nej pridalo viac ako 100 známych hokejových mien. Mnohé slovenské hokejové osobnosti túžia po zjednotení. nájdení odvahy urobiť hrubú čiaru za obdobím sporov a spolu priniesť niečo nové. "Vyjadrujeme spoločne veľký rešpekt všetkým, čo už roky nielen dávajú najavo nespokojnosť so stavom nášho hokeja, ale sa aj snažia konkrétnymi krokmi prispieť k lepšej výchove mladých hokejistov. Určite to platí o Zdenovi Cígerovi a jeho akadémii v Bratislave, o Robovi Švehlovi a jeho výnimočnej finančnej dotácii pre Duklu Trenčín, o Igorovi Libovi a jeho akadémii v Čani, o skupine chalanov okolo Ľuba Sekeráša a ich projekte medzinárodnej univerzitnej súťaže, o pani Hosťoveckej a ľuďoch okolo mládežníckeho projektu Svište, ale aj o mnohých ďalších, ktorí na úkor svojho času a niekedy aj zdravia dodnes pomohli udržať náš hokej na všetkých vekových úrovniach v A-kategórii MS," povedal Michal Handzuš.

"Teraz je kľúčové obdobie. Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že je potrebné a v záujme celej hokejovej rodiny, aby sa spojila do jednej silnej vlny. Ak sa tak stane, potom spolu môžeme dokázať veľmi veľa," vyslovil sa Richard Pavlikovský.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej