23. 04. 2018 18:21 | PIEŠŤANY/TASR

Šatan osloví aj Radivojeviča, vo štvrtok príde trojica z Čiech

Na tréning sa tešil aj Sekera, ktorého však stále trápi poranené koleno a nie je úplne fit.

Branko Radivojevič.
Branko Radivojevič. Foto: TASR

Hokejová reprezentácia sa zišla v pondelok (23. 4.) v Piešťanoch na ďalší cyklus prípravy pred odchodom na majstrovstvá sveta do Dánska. Generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay na zraze privítali dvoch hráčov zo zámoria, útočníka Tomáša Jurča a obrancu Christiána Jaroša. Kríldeník Chicaga Blackhawks však meškal a do Piešťan dorazil tesne pred začiatkom tréningu.

V týždni čaká reprezentáciu bohatý program. V stredu sa v Piešťanoch stretne v prípravnom zápase s Kórejskou republikou, o dva dni neskôr privíta v Nitre Francúzsko v rámci turnaja Euro Hockey Challenge. Generálkou pre Slovákov pred odchodom na sever Európy bude súboj s Francúzmi v sobotu 29. apríla.

Medzi prvými dorazil na pondelňajší zraz obranca Christián Jaroš. Ten odohral väčšiu časť sezóny na farme Ottawy Senators v Belleville, v NHL si zahral v dvoch zápasoch. Pozvánku do reprezentácie prijal s nadšením.

"Som veľmi rád, že môžem reprezentovať Slovensko," povedal Jaroš, ktorého rovnako ako ostaných nováčikov pod trénerom Craigom Ramsayom čaká osvojenie si systému kanadského kouča. "S trénerom som sa o systéme ešte nerozprával, takže nič neviem, ale verím, že sa prispôsobím a pôjde to ľahko."

Jaroš však sledoval zápasy proti Lotyšsku v Poprade a Michalovciach, prehľad teda má. "Z tribúny to vyzerá inak, mne sa to zdalo veľmi veľké, pretože v zámorí je užší ľad. Ale na priamo na ľade to bude úplne iné."

Na tréning sa tešil aj Andrej Sekera, ktorého však stále trápi poranené koleno a obranca Edmontonu Oilers nie je úplne fit.

"Koleno vyzerá lepšie, budem múdrejší po tréningu. Ja by som chcel odohrať čo najviac zápasov v príprave, uvidíme, čo to povie. Ale nechcem nič siliť. Zariadim sa podľa seba. Ak to bude čo i len trochu tolerujúce, nemám problém," povedal Sekera.

Andrej Sekera na reprezraze.
Andrej Sekera na reprezraze. Foto: TASR
 

Stále však nemôže stopercentne potvrdiť štart na MS: "Ja sa zariadim podľa pocitov. Ak mám byť na ľade a necítiť sa na sto percent, potom je asi lepšie, aby som nezavadzal a dal priestor niekomu, kto je úplne zdravý. Ale ak to bude v norme, budem tolerovať aj menšiu bolesť."

Oproti nominácii na dvojzápas s Lotyšskom pripravil realizačný tím niekoľko zmien. V príprave nepokračujú obranca Peter Trška a útočníci Michel Miklík a Matúš Sukeľ. V ďalších dňoch pribudnú do tímu aj finalisti z najvyššej slovenskej a českej súťaže.

"Vo štvrtok by sa k nám mali pripojiť finalisti z Čiech a zo Slovenska. Znamená to, že po strede budeme musieť urobiť vážnejšie rozhodnutia. Hovoril som už s Čiliakom, Marcinkom a Haščákom. Takže zmeny budú určite. Čo sa týka hráčov Trenčína a Banskej Bystrice, máme tam nejaké problémy, zranení sú Bubela a Lamper, s ktorými pravdepodobne nebudeme môcť počítať pre MS," uviedol GM Miroslav Šatan.

Plánuje osloviť vo výbornej forme hrajúceho Branka Radivojeviča, hoci ten oznámil už skôr, že reprezentácia je pre neho uzavretá: "Hovoril som s ním pred olympiádou a plánujem ho osloviť aj po finálovej sérii."

Šatan zároveň prezradil, že sa príchodom Čiliaka uzavrie brankárska otázka a spolu s trénerom Ramsaym budú uvažovať aj o Jurajovi Mikúšovi z Litvínova.

Nominácia na prípravný zápas s Kórejskou republikou

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín.), Dávid Hrenák (St. Cloud State Univ/USA), Patrik Rybár (Mountfield HK/ČR)
Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg/RUS/KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Martin Fehérváry (HV 71 Jönköping/Švéd.), Dominik Graňák (Mountfield HK/ČR), Mário Grman Piráti Chomutov/ČR), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL)
Útočníci: Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Lukáš Cingel (Mountfield HK/(ČR), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad), Michal Krištof, Matej Paulovič (obaja HK Nitra), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice), Eduard Šimun (HC Nové Zámky), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks/NHL)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Hokej