31. 05. 2018 11:57 | WASHINGTON/Robert Ďurkáč

Situácia vznikla tak, že počas power play sa útočníci "rytierov" dostali do pásma jednoduchým nahodením puku.

Gólman Washingtonu Braden Holtby chytá pokus Alexa Tucha z Vegas v druhom finále NHL. Foto: TASR/AP

V druhom finálovom zápase zámorskej hokejovej NHL medzi Vegasom a Washingtonom sa z triumfu tešili hostia, ktorí tak vyrovnali stav série na 1:1. Všetko však mohlo byť úplne inak, ak by dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Alex Tuch premenil svoju šancu.

Gólman Washingtonu Braden Holtby však predviedol za stavu 3:2 pre svoj tím neuveriteľný zákrok hokejkou a odmietol stretnutie poslať do predĺženia.

Ten prešiel krížom cez bránkovisko ku Codymu Eakinovi a ihneď ho posúval na Tucha, ktorý neváhal a vypálil na odkrytú bránku, lenže Holtbyho reakcia bola rýchlejšia.

Zdroj: YouTube/NHL