15. 08. 2018 09:46 | PEKING/rd

Koniec hokeja na olympiáde? Do úvahy prichádzajú tieto štyri možnosti

Kompromis mu ponúkol šéf NHL Gary Bettman.

Slovenskí hokejisti pred duelom proti Olympionikom z Ruska na ZOH 2018.
Slovenskí hokejisti pred duelom proti Olympionikom z Ruska na ZOH 2018. Foto: TASR

Túžby hokejovej verejnosti prinavrátiť hokejistov z NHL na olympijský turnaj neutíchajú. Najnovšie slová prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Reného Fasela vyvolávajú rozpačité pocity.

Podľa portálu thescore.com načrtol prvý muž svetového hokeja Medzinorádonému olympijskému výboru (MOV) k ZOH 2022 štyri alternatívy.

Prvou je, že v Pekingu sa, podobne ako v období 1998-2014, predstavia hráči z NHL. Druhou možnosťou je podobný model, ako naposledy v Pjongčangu, a síce bez hráčov NHL.

V hre je však aj to, že by sa na čínskych klziskách predstavili len hráči do 23 rokov, ktorí nemajú zmluvu s klubom z profiligy.

Dlhoročný šéf IIHF pripustil aj štvrtý scenár, ktorý nepoteší asi nikoho. Pekingský turnaj by, teoreticky, mohol byť aj bez ľadového hokeja. Tento variant by však nepomohol nikomu, nakoľko príjem zo vstupeniek patrí v rámci tohto športového sviatku medzi najväčšie.

Komisár NHL Gary Bettman dávnejšie avizoval, že vhodným kompromisom by mohlo byť preloženie hokejového turnaja na letnú olympiádu, ako tomu bolo naposledy ešte počas OH 1920 v Antverpách.


VIAC Z Hokej